خانه / اخبار / وقایع یمن / تماس تلفنی منصور هادی با محمد بن سلمان

تماس تلفنی منصور هادی با محمد بن سلمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، به نقل از العربیه، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری مستعفی یمن با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند.

در این تماس تلفنی، سلمان بر حمایت ریاض از «یمن و رهبری قانونی آن و اقتصاد این کشور برای پشت سر نهادن چالش‌های کنونی» در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد. این ادعا در حالی است که سعودی‌ها رهبری کمپینی را بر عهده دارند که در دامن زدن به درگیری‌های یمن و آشوب سیاسی در این کشور نقش کلیدی داشته است.

بر اساس گزارش العربیه، در این تماس تلفنی «به مواضع عربستان در حمایت از یمن در زمینه‌ها و شرایط مختلف پرداخته و بر ادامه این موضع و رویکردهای برادرانه و مستحکم میان عربستان و یمن و سرنوشت واحد و هدف مشترک دو کشور و ملت برادر» تأکید شد.

ولیعهد عربستان در ادعاهای خود طی این تماس تلفنی «بر ایستادگی همیشگی ریاض در کنار یمن و رهبری قانونی آن برای پشت سر گذاشتن چالش‌ها و پیروزی گزینه‌های آنها و حمایت از معیشت مردم یمن و اقتصاد ملی این کشور جهت پشت سرگذاشتن چالش‌های کنونی در تمامی زمینه‌های خدماتی، اقتصادی و حرکت به سمت اقتصاد مطلوب» تأکید کرد.

این تماس تلفنی در حالی صورت گرفت که رسانه‌های رسمی در ریاض به تازگی گزارش دادند، پادشاه این کشور دستور کمک دو میلیارد دلاری به بانک مرکزی یمن را صادر کرده است. این کمک به ظاهر انسان‌دوستانه سعودی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که ائتلاف تحت رهبری عربستان در ماه‌های گذشته از هیچ اقدامی برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های غیرنظامی در یمن دریغ نکرده است.

انتهای پیام

درباره

حتما ببینید

درخواست برای تحقیق درباره قتل یمنی‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از افکارنیوز، سازمان بین المللی …