خانه / اخبار / وقایع یمن / نبرد شدید در شرق یمن/دفع یورش نظامیان سعودی در نجران

نبرد شدید در شرق یمن/دفع یورش نظامیان سعودی در نجران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، منابع امنیتی یمنی از درگیری های شدید در استان المهره یمن در مجاورت سلطان نشین عمان که تاکنون شاهد حوادث امنیتی خاصی نبوده است، خبر دادند.

این منابع اعلام کردد: این درگیری ها در نزدیکی استانداری المهره رخ داده است و پس از آن شروع شد که افراد مسلحی که گمان می رود وابسته به القاعده باشند به یک پُست امنیتی در این استان یورش بردند.

این درگیری ها چندی پس از اعزام گسترده نیرو از سوی سعودی ها به این استان شرقی یمن که در مجاورت عمان قرار دارد رخ می دهد. این استان طی سالیان جنگ در یمن شاهد درگیری نبوده است و طرفهای داخلی و خارجی در آن حضور نظامی نداشتند تا اینکه سعودی ها نیروهای وابسته به خود را به آن اعزام کردند.

طی سالیان گذشته ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها، سلطان نشین عمان را متهم به قاچاق سلاح برای انصارالله یمن از طریق گذرگاهی در این استان می کرد.

خبر دیگر از یمن اینکه یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک موشک زلزال ۱ به مواضع مزدوران وابسته به عبد ربه منصور هادی در منطقه الضباب در تعز در جنوب یمن شلیک کرد.

همزمان درگیری های شدیدی میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با نیروهای وابسته به هادی در منطقه الشرف در جنوب تعز در جریان است و جنگنده های سعودی مناطقی را در همان منطقه بمباران کرده اند.

این به دنبال تحرکات نیروهای وابسته به هادی در این منطقه طی ساعات گذشته طبق گفته منابع نظامی است.

در استان حجه در غرب یمن نیز جنگنده های سعودی ۶ بار مناطق حرض و میدی هم مرز با عربستان را بمباران کردند.

منابع نظامی از تبادل آتش توپخانه ای و موشکی میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن و نیروهای وابسته به هادی در شمال صحرای میدی در استان حجه خبر دادند.

یک منبع نظامی از دفع یورش نظامیان سعودی در السدیس در نجران در مرز با عربستان خبر دادند و اعلام کردند: بر اثر دفع این یورش نظامیان سعودی شماری از آنها کشته و برخی دیگر زخمی شدند. این یورش با پرواز گسترده بالگردها،جنگنده ها و هواپیماهای سعودی همراه بود.

همزمان یگان توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن مرکز الرمضه در جیزان عربستان را زیر آتش قرار داد.

درباره

حتما ببینید

مذاکرات صلح یمن با کارشکنی عربستان و امارات کند پیش می رود/ سعودی ها سعی دارند امتیازات بیش تری بگیرند/ تلاش آمریکا و غرب برای نجات عربستان از باتلاق

حمیدرضا ترقی، کارشناس مسائل بین الملل در خصوص "نشست صلح یمن" به شبکه اطلاع رسانی …