خانه / شهید / محسن حججی / برخورداری سه هزار و ۵۰۰خانوار روستایی در آبیک از آب آشامیدنی

برخورداری سه هزار و ۵۰۰خانوار روستایی در آبیک از آب آشامیدنی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین، "عبدالمحمد زاهدی" استاندار قزوین در این مراسم گفت: معاندین و دشمنان نظام به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی و تفکر دینی برخاسته از آن هستند و باید تلاش کنیم با خدمتگزاری به مردم کارآمدی نظام را ثابت و هدف حضرت امام خمینی (ره) را محقق کنیم.

عبدالمحمد زاهدی همچنین افزود: تا پیش از بارندگی اخیر نسبت به میانگین ۵۸درصد کاهش بارندگی در سطح استان داشتیم که بارش برف هفته گذشته این میزان را به ۴۸درصد کاهش داد و این نشان می دهد که همچنان باید مدیریت مصرف را جدی پیگیری کنیم.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین گفت: از ۵۵روستای شهرستان آبیک ۵۰روستا با ۹۵درصد جمعیت تحت پوشش است که بالاتر از میانگین ۹۱درصدی استان و شاخص ۷۵درصدی کشوری است و شامل ۱هزار مشترک می باشد.

مهندس محمّد علیزادها فزود: در سال۹۶ تعداد شش مجتمع آبرسانی روستایی در حوزه شهرستان آبیک به بهره برداری رسیده که پنج مجتمع در هفته دولت و آخری به نام مجتمع شهید حججی در دهه مبارکه فجر افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: برای این مجتمع اعتباری معادل ۱۴میلیارد ریال هزینه شده و هفت روستای نودوز، مامجین، یزبر، شهرستان، شهرآباد، گیلزور و منبره با ۸۸۰مشترک را تحت پوشش قرار می دهد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین در پایان عملیات اجرایی پروژه مجتمع مذکور را نیز شامل دو حلقه چاه، یک مخزن ۲۰۰مترمکعبی و دو مخزن ۱۰۰متر مکعبی، ۳۶کیلومتر شبکه و هشت و نیم کیلومتر خط انتقال خواند.

شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین در دهه فجر امسال ۱۳طرح آبرسانی روستایی با اعتباری بیش از ۴۳میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال را مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد داد.

 

درباره

حتما ببینید

سرود ویژه شهید «محسن حججی» ساخته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از افکارنیوز، وی با بیان …