خانه / اخبار / همدان|فرزندان مدافع حرم در دانشگاه آزاد تجلیل شدند

همدان|فرزندان مدافع حرم در دانشگاه آزاد تجلیل شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، این آیین مزین شد به حضور خانواده شهیدان مدافع حرم "مجید صانعی" و "سید میلاد مصطفوی" از دانشجویان دانشگاه آزاد همدان و سردار سرلشکر شهید حاج "حسین همدانی"، "محمدرضا زارع الوانی"، "مجتبی کرمی"، سردار شهید "علیرضا شمسی‌پور" مدافع حرم، جستجوگر نور و دومین شهید برون‌مرزی استان و پاسدار شهید "احمد شوهانی" از مدافعان حرم و عضو گردان تکاور تیپ 32 انصارالحسین(ع) استان همدان که 8 بهمن امسال در درگیری با داعش در منطقه ازگله به شهادت رسید و حضور این خانواده‌ها فضای روحانی ویژه‌ای را به مراسم بخشید.

از دیگر صحنه‌های زیبای این مراسم، حضور فرزندان خردسال شهدای مدافع حرم بود که با معصومیت کودکانه‌شان بر معنویت این مراسم افزوده و اشک را در دیدگان حاضران جاری ساختند.

"طه صانعی" 5 ساله، "امیرعلی شوهانی" 5 ساله و "حلما شوهانی" نوزاد 7 ماهه‌ای که پدر هرگز نتوانست صدای "بابا بابا" گفتنش را بشنود، میهمانان ویژه این مراسم بودند که آمده بودند تا مظلومیت شهدای مدافع حرم را به تصویر کشند.

آمده بودند تا بگویند: "ما پدرانمان را دادیم تا امنیت را برای کشور به ارمغان بیاوریم و رنج یتیمی را بر جان خریدیم تا هیچ خدشه‌ای به جان انقلاب ننشیند و حال این شمایید و میراث شهیدان که باید از آن پاسداری کنید".

در آیین گرامیداشت شهدای مدافع حرم دانشگاه آزاد همدان، علاوه بر تجلیل از خانواده 7 شهید حاضر در مراسم، مدرک تحصیلی بسیجی شهید "مجید صانعی" از دانشجویان دانشگاه آزاد همدان که به دلیل حضور در جبهه مقاومت، موفق به دریافت آن نشده بود به خانواده وی اعطا شد.

هادی ناصری از مدافعان حرم عضو تیپ 32 انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این آیین به بازگویی خاطرات حضور در جبهه مقاومت سوریه و عراق پرداخته و از روزهای سخت مقاومت گفت.

پس از این مراسم حاضران بر مزار 5 شهید گمنام به خاک سپرده شده در دانشگاه آزاد همدان حاضر شده و با نثار شاخه‌های گل به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم، پس از سردار سرلشگر شهید حاج "حسین همدانی" قافله‌سالار مدافعان حرم 12 شهید به نام‌های "مهدی قاضی خانی"، "مجید صانعی"، "مجتبی کرمی"، "سید میلاد مصطفوی"، "محسن فانوسی"، "مرتضی ترابی کمال"، "حیدر ابراهیم‌خانی"، "سعید شاملو"، "محمدرضا زارع الوانی"، "حسین معز غلامی" و "محمدحسین بشیری" از استان همدان در راه دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) به شهادت رسیده‌اند.

درباره

حتما ببینید

سردار سلیمانی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار ایکنا، صفحه شخصی …