خانه / اخبار / همدان| هر‌ کسی در کشور مسئولیت دارد به شهدا بدهکار است

همدان| هر‌ کسی در کشور مسئولیت دارد به شهدا بدهکار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، هادی ناصری ظهر امروز در آیین گرامیداشت شهدای مدافع حرم و پاسدار شهید "احمد شوهانی" به میزبانی دانشگاه آزاد همدان اظهار داشت: دشمن در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب، برنامه‌های بسیار پیچیده و همه جانبه‌ای را بر ضد نظام انجام داده و نخستین کار، راه‌اندازی جنگ ده‌ساله بود که از سال ۵۸ تا ۶۸ با نظام جمهوری اسلامی انجام داده و ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت به کشور وارد کرد.

وی بیان کرد: در دوران جنگ تحمیلی ۲۲۵ هزار نفر از هم‌وطنانمان به‌طور بسیار ناجوانمردانه به شهادت رسیده و بیش از ۶۷۰ هزار نفر جانباز شدند و درمجموع نزدیک به یک میلیون نفر از هم‌وطنانمان شهید و مجروح شدند.

این مدافع حرم گفت: در این دوران بیش از ۱۴ هزار نفر از مردم بی‌دفاع در بمباران و موشک‌باران شهرها به شهادت رسیده و درمجموع ۷۶ هزار نفر شهید و مجروح شدند.

ناصری با اشاره به وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور مطرح کرد: ۱۰ هزار نفر از شهدای دوران دفاع مقدس نیز با استفاده از سلاح‌های شیمیایی و نامتعارف به فیض شهادت نائل آمدند و این‌ها همه خسارت‌های مادی و انسانی جنگ ۱۰ ساله با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وی تصریح کرد: پس از جنگ تصور کردیم همه چیز تمام‌شده و کارها روی روال افتاده، اما تهاجم گسترده فرهنگی، سیاسی، نظامی و تحریم رخ‌داده و دشمن در جبهه دیگری با ما به مقابله برخاست.

مدافع حرم گفت: دشمن در دشمنی‌اش با ما آن‌قدر مصر بود که گروهک کوچکی مانند ریگی را به سازمان سیا دعوت کرده و از آن‌ها برای ضربه زدن به‌نظام حمایت کرد.

هدف از تشکیل داعش، راه‌اندازی جنگ‌های ۳۰ ساله مذهبی در جهان اسلام بود

ناصری اعلام کرد: دشمن پس از ناکامی در این برنامه‌ها، بیش از ۴۰ گروه تکفیری را طراحی کرد که داعش شاخص‌ترین آن‌هاست و به گفته یکی از کارشناسان سیاسی و عضو شورای راهبردی آمریکا، هدف از تشکیل داعش، آغاز جنگ‌های ۳۰ ساله مذهبی در جهان اسلام بود، همان‌طور که جنگ‌های ۳۰ ساله مذهبی در اروپا رخ‌داد و ۸ میلیون نفر کشته شدند و اثراتش تا ۳۰۰ سال باقی ماند.

وی تصریح کرد: در واقع آمریکا طراحی کرده بود که دستاورد حضور داعش و جنگ‌های ۳۰ ساله مذهبی در جهان اسلام علاوه بر واردکردن خسارت مالی، سرخوردگی و خستگی مسلمانان از دین و نزاع شیعه و اهل سنت باشد.

مدافع حرم از تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) با بیان خاطره‌ای از دوران حضور در جبهه مقاومت گفت: پاییز ۹۴ در یکی از شهرهای عراق حضور داشتیم و پادگانی در آن منطقه وجود داشت که به‌وسیله آمریکایی‌ها ساخته‌شده و به گفته فرماندهان نظامی عراق، آمریکا در زمان اشغال نظامی عراق از بین طوایف موافق با تفکر تکفیری‌ها مانند حنبلی‌ها و حنفی‌ها، افراد مناسب را انتخاب کرده و در یک دوره ۴۰ روزه انواع کارها مانند ساخت مواد منفجره و تک تیراندازی را به آن‌ها آموزش می‌داد.

ناصری افزود: آمریکا این کار را در طول ۳ تا ۴ سال انجام داده بود و پس از تشکیل داعش، این افراد به آن‌ها پیوستند و از خود مردم عراق بر ضد هم‌وطنانشان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: اینکه داعش را آمریکا ایجاد کرده، واقعیت داشته و شعار نیست و این را از صحبت‌های ترامپ و وقایع منطقه به‌خوبی می‌توان فهمید.

مدافع حرم بیان کرد: هدف آمریکا از راه‌اندازی جنگ ۳۰ ساله مذهبی در بین مسلمانان، ابتدا ایجاد خستگی از دین و سپس کنترل اسلام‌گرایی در جهان بود زیرا موج معنویت‌گرایی و گرایش به اسلام در جهان بالاست و آن‌ها با نمایش جنایت‌های داعش به دنبال نشان دادن چهره بدی از اسلام بودند.

ناصری با اشاره به اهداف دیگر آمریکا از راه‌اندازی جنگ‌های ۳۰ ساله مذهبی و تشکیل داعش اعلام کرد: مقابله با موج بیداری اسلامی، نابودی جبهه مقاومت یا هلال شیعی در ایران، لبنان، سوریه و عراق، ایجاد درگیری و ناامنی در ایران و مهم‌تر از همه، تأمین امنیت اسرائیل، برنامه آمریکا بود، اما امروز اسرائیل به برکت خون شهدای مدافع حرم از همیشه ناامن‌تر است.

نیروهای مقاومت ۱۰ برابر قوی‌تر شده‌اند

این مدافع حرم تصریح کرد: آمریکا می‌خواست جبهه مقاومت را تضعیف کند، اما نتوانست و زمانی تعداد کمی در این جبهه حضور داشتند، اما امروز "حشدالشعبی" عراق مانند سپاه پاسداران ایران در کنار ارتش کشورش تشکیل‌شده و از وطنش دفاع می‌کند.

ناصری گفت: گروه‌های فاطمیون، حیدریون و زینبیون نیز در افغانستان، پاکستان، عراق و سوریه تشکیل‌شده و به لطف خداوند، نیروهای مقاومت ۱۰ برابر قوی‌تر از پیش شده‌اند.

وی مطرح کرد: آمریکا به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان بود، اما در دوران مقاومت، برادران اهل سنت عراق نیز به کمک ما آمده و اتحاد خوبی ایجاد شد و همه اهداف آمریکا از تشکیل داعش به فضل پروردگار و برکت خون شهدا و ایثارشان، یکی پس از دیگری با شکست روبرو شد.

مدافع حرم از تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه بر اساس آیات قرآن، دشمنی دشمنان با ما هرگز تمام نمی‌شود، تأکید کرد: آن‌ها به دنبال برگرداندن مردم از دین هستند و بر اساس رهنمودی که کلام وحی به ما می‌دهد باید همیشه با شیطان دشمن باشیم.

ناصری گفت: این مقاومت و ایستادگی به‌جز تأمین امنیت و نابودی اسرائیل و ناامن کردن آن، ثمرات دیگری نیز برای ما داشته و آن، اتحاد شیعه و سنی و سربلندی ایران و ایرانی در چشم مردم منطقه و جهان است.

وی بیان کرد: امروز خطرناک‌ترین کشور در بین دولت‌های عربی عربستان است که تولیدکننده، مروج و پشتیبان تروریست است، اما اگر داعش قدرت گرفته و تشکیل حکومت می‌داد، صدها برابر خطرناک‌تر از عربستان می‌شد زیرا داعش به هیچ قاعده سیاسی پایبند نیست.

ناصری با بیان خاطره‌ای از شهدای مدافع حرم استان همدان نیز گفت: در قرآن آمده که اگر فردی بخواهد مجاهدت کند باید زندگی دنیا را به آخرت بفروشد وگرنه باید پشت خاک‌ریز بماند.

وی افزود: شهید "مرتضی ترابی کمال" پیش از اعزام به جبهه مقاومت، همه دارایی‌اش را بین خانواده‌ تقسیم کرده و حتی مالیات این کار را نیز پرداخت کرد زیرا خودش معتقد بود که دیگر برنمی‌گردد و شهید می‌شود که همین‌طور نیز شد.

ناصری بیان کرد: شهید "احمد شوهانی" قهرمانانه در جبهه مقاومت ایستادگی کرده و در دفاع از مرزهای کشور به شهادت رسید و این شهید بزرگوار شجاعت‌ها و رشادت‌های بسیاری انجام داده و ۴ بار به سوریه اعزام شد و بازهم اصرار به اعزام داشت.

مدافع حرم عضو تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) تصریح کرد: شهید "مجتبی کرمی" آن‌قدر به "ریحانه" کوچکش علاقه و وابستگی داشت که موجب تعجب همگان شده و این علاقه او زبانزد همه بود، اما همین شهید عزیز در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: "ریحانه جان تو برای من عزیزی، اما دفاع از حرم دردانه اباعبدالله(ع) عزیزتر" و به همین دلیل دل از فرزند برید.

ناصری اعلام کرد: شهید "علیرضا شمسی‌پور" پس از بازنشستگی به فعالیت ادامه داد و در سوریه با شور و حرارت همیشگی‌اش، نیروهای فاطمیون افغانستان را هدایت می‌کرد که درنهایت پس از عمری مجاهدت در دوران جنگ تحمیلی و سپس جستجو برای بازگرداندن پیکر مطهر شهدا در این راه به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: امروز هر که در این کشور مسئولیت داشته و فعالیت می‌کند به شهدا بدهکار است زیرا همگی در سایه امنیتی که شهدا برای ما ایجاد کرده‌اند، زندگی می‌کنیم.

ناصری گفت: اگر امنیت نباشد، آرامش روحی مردم به هم می‌ریزد مانند آنچه در سوریه و آوارگی و بی‌پناهی زنان و کودکان سوری و صحنه‌های دل‌خراش جنگ مشاهده کردیم.

وی تأکید کرد: امنیت امروز را مدیون خون شهداییم و این شعار نیست و باید قدردان شهدا و خانواده‌هایشان باشیم و اگر همه عمر خود را برای این کار صرف کنیم، بازهم نمی‌توانیم پاسخگو باشیم.

درباره

حتما ببینید

تشییع پیکر مطهر ۱۰ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه …