خانه / اخبار / وقایع یمن / نماینده امارات در سازمان ملل: زمان متوقف کردن فعالیت‌های ایران در منطقه فرا رسیده است

نماینده امارات در سازمان ملل: زمان متوقف کردن فعالیت‌های ایران در منطقه فرا رسیده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه اماراتی «نشنال» با نماینده دائمی این کشور در سازمان ملل متحد به گفت‌‌وگو پرداخت و  این دیپلمات اماراتی مدعی شد که زمان متوقف کردن کمک‌های موشکی ایران به افراطگرایان در منطقه فرا رسیده است.

نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل گفت که تصویب قطعنامه سازمان ملل متحد که ایران را برای تامین موشک به حوثی‌ها در یمن متهم می‌کند، در جلوگیری از گسترش این گونه سلاح‌ها به سایر گروه های افراطی در منطقه بسیار مهم است.

«لانا نصیبه» نماینده دائم امارات در سازمان ملل متحد دراین مصاحبه که در ابوظبی صورت گرفت، اظهار داشت: «امارات متحده از قطعنامه پیشنهادی انگلیس برای تجدید تحریم‌ها علیه کسانی که درگیری در یمن را تشدید می‌کنند ،حمایت می‌کند. »

وی ادامه داد:«در پیش نویس این قطعنامه در مورد ایران و ارائه موشک از سوی این کشور به حوثی‌ها ابراز نگرانی شده که فکر می‌کنیم ضروری است. ما شاهد ادامه اشاعه فناوری موشکی به حوثی‌ها و گروه های دیگر منطقه هستیم و کشورهایی که همچنان ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند، باید پاسخگو باشند .در غیراین صورت اقدام‌‌ها علیه آن‌ها ادامه می‌یابد. »

نصیبه گفت: «حمله به عربستان سعودی، حملات تلافی جویانه در منطقه و تلاش‌های مداوم برای نابودی یمن با مسلح کردن حوثی‌ها غیرقابل قبول است و باید جامعه بین‌المللی آن‌را محکوم کند».

نماینده امارات متحده عربی در این گفت‌و‌گو مدعی رابطه تاریخی و فرهنگی با مردم یمن شد  و افزود که کشورش حامی چارچوب پیشنهادی سازان ملل در منطقه برای حصول توافق سیاسی است.

امارات از جمله کشورهای حاضر در ائتلاف عربستان علیه مردم مظلوم یمن است و نیروی هوایی این کشور در بمباران مناطق مسکونی این کشور همراه با جنگنده‌های عربستانی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

 

درباره

حتما ببینید

راه‌اندازی پویش مردمی «من یمنی‌ام» در زاهدان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، پویش …