خانه / اخبار / وقایع یمن / واکنش انصارالله یمن به جنایت آمریکا در سوریه

واکنش انصارالله یمن به جنایت آمریکا در سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از افکارنیوز،

دفتر سیاسی انصار الله یمن در این بیانیه افزود: این حمله در چارچوب مقابله با همه کسانی انجام شد که در برابر نظام سلطه ایستاده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: حمله آمریکا به سوریه در حمایت آشکار از رژیم غاصب صهیونیستی و یاری به گروه های تروریستی و جنایتکار داعش و القاعده انجام شد که مورد حمایت دستگاه های جاسوسی غربی و عربی است.

دفتر سیاسی انصار الله یمن افزوده است: حمله تجاوزکارانه به سوریه به صورت واضح مواضع شریف دولت و ملت سوریه را نشان می دهد که خارج از سیطره سیاست های آمریکایی و صهیونیستی است و این در حالی است برخی از سران منطقه در خیانت به مساله فلسطین از هم پیشی می گیرند.

انصارالله یمن با محکوم کردن حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه تاکید کرد که از دولت و ملت سوریه حمایت می کنیم.

در همین حال مجلس یمن و انجمن علمای این کشور نیز در بیانیه هایی جداگانه ای حمله آمریکا به سوریه را محکوم کردند.

پیش تر وزارت خارجه یمن نیز اعلام کرده بود که تجاوز نظامی به سوریه، نقض آشکار قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد بود.

سخنگوی دولت نجات ملی یمن نیز حمله آمریکا به سوریه را باهدف نجات گروه های تروریستی عنوان کرد که از ارتش سوریه شکست خوردند.

آمریکا بامداد شنبه (۲۵ فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در ۲۴ کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، ۱۱۰ موشک به خاک این کشور شلیک شده است.

سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایرنا، وزارت اطلاع رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعاهای رسانه هایی که عمدا و یا بدون اطلاع به بزرگ نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می کنند، توجه نکنند.

صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند. زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است.

رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند.

درباره

حتما ببینید

عربستان سعودی همچنان بهترین مشتری تسلیحات آلمان است

– اخبار بین الملل – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل …