رسانه فعالیت های فرهنگی اصیل را در جامعه برجسته کند

5

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز سه شنبه در یکصدمین نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار کرد: رسانه زبانش رسا ، گویا و اثر گذار است لذا اطلاع رسانی صحیح و دقیق در کنار انعکاس فعالیت های مذهبی در ارتقاء سطح فرهنگ جامعه مهم و از جایگاه حساسی برخوردار است که رسانه باید بیشتر به آن توجه کند.
وی در ادامه با هشدار نسبت به سیاسی کاری در انجام برخی برنامه های فرهنگی در دزفول بیان داشت:اجازه نمی دهیم برخی فعالیت ها و برنامه های فرهنگی در این شهرستان با سیاسی کاری به سمت و سویی خاص هدایت شوند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول همچنین از اجرای برخی برنامه های نامتعارف در شب های شهادت حضرت زینب (س) و امام موسی کاظم (ع) در برخی نقاط این شهرستان انتقاد کرد و گفت: مردم متدین دزفول از بانیان چنین برنامه هایی گله دارند.
حجت الاسلام قاضی در ادامه با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی دزفول با برگزاری مجالس شادی و موسیقی مخالف نیست اظهار کرد: دست اندرکاران چنین برنامه هایی به منظور مدیریت برنامه در چار چوب قانون قبل از هر اقدامی طرح و برنامه خود را در شورای فرهنگ عمومی مطرح و مصوب کنند.
وی اجرای هر گونه فعالیت و برنامه فرهنگی را تنها در چارچوب قوانین نظام عملی دانست و گفت:در مدیریت فضاهای فرهنگی و گردشگری دزفول نیز باید نسبت به رعایت شئونات اسلامی دقت شود تا فرهنگ ارزشی مردم دزفول برجسته سازی شود.
حجت الاسلام قاضی همچنین از تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهرستان و رشد جایگاه دزفول در این زمینه در سطح کشور تجلیل کرد و گفت: تلاش صورت گرفته جای تجلیل دارد اما کافی نیست و همچنان باید در این زمینه تلاش کرد تا مردم بیشتر با کتاب و کتابخوانی انس و الفت بگیرند و این نیازمند صرف وقت بیشتری با موضوع کتاب در همه نشست ها دارد.

** استقبال مردم دزفول از اکران فیلم به وقت شام
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول همچنین از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به خاطر اکران فیلم ارزشی به وقت شام قدردانی کرد و گفت: اگر بخواهیم از سینما و هنر پیام بگیریم باید از تمام ظرفیت های سینما استفاده کنیم و اکران فیلم های ارزشی یکی از ظرفیت های خوب سینماست.
امام جمعه دزفول افزود: با توجه به استقبال صورت گرفته از فیلم به وقت شام در دزفول ادامه اکران چنین فیلم های ارزشی سینمایی در این شهرستان ضروری است.
** تجدید نظر در اجرای طرح ترافیکی فتح المبین ضروری است
امام جمعه دزفول همچنین به محدودیت ترافیکی ایجاد شده در تقاطع ۴۵ متری فتح المبین و خیابان شریعتی این شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به مطالبه مردم مبنی بر حذف این طرح ترافیکی از مسئولان ذیربط انتظار می رود در اجرای این طرح تجدید نظر کنند.
وی بیان داشت: دزفول نیازمند کارهای بزرگ است ، مشکلات بسیاری در این شهرستان بر جای مانده که از مسئولان انتظار می رود وقت و انرژی خود را صرف حل این مشکلات بزرگ کنند.

**برپایی موکب دزفول در کربلا در نیمه شعبان
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول همچنین از برپایی موکب دزفول در ایام جشن نیمه شعبان در کربلای معلا خبر داد و گفت:این موکب به مدت سه تا پنج روز با مشارکت خیران در محل تعیین شده در کربلای معلا برپا می شود.
وی مهمترین ویژگی جشن نیمه شعبان را مردمی بودن آن دانست و گفت: جشن نیمه شعبان باید از فضای احساسی خارج و به سمت محتوا و معرفت پیش برود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول در خاتمه با تاکید بر بزرگداشت حماسه چهارم خرداد روز مقاومت و ایستادگی مردم دزفول در سطح ملی بیان داشت: از صدا و سیما انتظار می رود علاوه بر معرفی هر چه بهتر چهارم خرداد و بزرگداشت این رویداد ملی دیگر ظرفیت های دزفول از جمله علما ، معماری اسلامی و آجری منحصر بفرد در کنار ظرفیت های گردشگری را به درستی معرفی کند.
به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس چهارم خرداد در تقویم کشور به نام روز دزفول نامگذاری شده است.
۶۰۶۸

نظرات بسته شده است.