خانه / اخبار / قاسم سلیمانی / متلک پرانی روزنامه اصلاح طلب به مدافعان حرم

متلک پرانی روزنامه اصلاح طلب به مدافعان حرم

صراط:

روزنامه قانون در مطلبی نوشت:«می‌گویند جنگ سوریه به پایان رسیده است ولی همچنان داعش جولان می‌دهد و گاهی پیکرهای شهدا را از دیار شام به کشور باز می‌گردانند؛ شهدایی که بازگشته از جنگ جهانی سوم از نوع نیابتی بودند. دلایل فراوانی برای حضور در این میدان داشتیم که بارها بیان شده و نیازی به تکرار این مسائل نیست ولی برخی نکات وجود دارد که نباید گذاشت تاریخ آن‌ها را فراموش کند و در آینده به نوعی دیگر برای ملت‌ها بازخوانی شود. یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در این بین باید به آن اشاره کرد خیانتی است که روسیه در مسائل منطقه‌ای به ایران و محور مقاومت کرد».

درباره این مطلب تأمل برانگیز چند نکته قابل ذکر است:

اول اینکه، این روزنامه اصلاح طلب با تمسخر و متلک پرانی مغرضانه به مدافعان حرم نوشته است که «می گویند جنگ سوریه به پایان رسیده است ولی همچنان داعش جولان می‌دهد». این ادعا در حالی است که هیچگاه گفته نشد که جنگ سوریه به پایان رسیده است، بلکه همانطور که سردار قاسم سلیمانی در پیام خود به رهبر معظم انقلاب-آبان ۹۶- تاکید داشتند، «سیطره شجره خبیثه ملعونه داعش پایان یافت». در حقیقت با «فتح الفتوح» محور مقاومت به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی، تشکیلات و خلافت خودخوانده داعش به پایان رسید اما هنوز به جهت حمایت‌های آمریکا و شرکای اروپایی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه از تروریست‌های تکفیری، تفاله‌های داعش به صورت محدود و پراکنده وجود دارد.

دوم اینکه، پیش‌تر آمریکائی‌ها اعلام کرده بودند نابودی داعش و گروههای تروریستی بین ۲۰ تا ۳۰ سال طول می‌کشد و قاسم سلیمانی فرمانده پیروز مقاومت که آمریکایی‌ها او را به اسم ژنرال سلیمانی می‌شناسند، کار داعش را ۲۴ سال زودتر از برنامه ریزی آمریکایی‌ها به پایان رساند و محاسبات و برنامه ریزی آمریکایی‌ها را از بین برد و با این پیروزی به شهادت مجله نیوزویک، پیش از آنکه داعش را زیر پا بگذارد، هیمنه آمریکا را شکست.

سوم اینکه کارِ کارستانی که سرلشگر سلیمانی و همرزمان گمنام او از افغانستان و عراق تا سوریه و لبنان کردند، بسیج قدرتمندانه ظرفیت‌های مقاومت و پیروزی در منطقه بود و این بسیج گری هنرمندانه چنان ابهت داشت که حتی روسیه را نیز پس از سفر مهم حاج قاسم به مسکو، پای کار جنگ سوریه آورد. این روحیه انقلابی مؤثر کجا و آن منطق عقیم شکست طلبانه و تسلیم طلبی که به دنبال تئوریزه کردن سازش با کدخدا و قربانی کردن حوزه‌های اقتدار ایران اسلامی است، کجا؟

چهارم اینکه هدف اصلی حمله اصلاح طلبان به نحوه حضور روسیه در سوریه و اشک تمساح برای مدافعان حرم، بزک آمریکا و شرکای اروپایی واشنگتن است. لازم به ذکر است که روزنامه قانون- مرداد ۹۶- در مطلبی توهین آمیز، ضمن ملامت سپاه قدس و تذکر نسبت به بی توجهی به هشدارهای آمریکا، شلیک موشک‌های سپاه به مقر داعش در دیر الزور را اقدامی تنش زا معرفی کرد و شهادت جوانان ایرانی مدافع حرم را نتیجه اشتباهات محاسباتی ایرانی‌ها دانست! این روزنامه نوشت: «آری، قابل قبول نیست جوانان ایرانی که برای حفظ امنیت مرزهای کشورش به صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر از مرزهای ایران رفته‌اند، با اشتباهات محاسباتی برخی سیاست‌مداران جان خود را از دست بدهند

پنجم اینکه در مرداد ۹۶ مطلبی تأمل برانگیز با تیتر شیطنت‌آمیز «انقلاب ایران؛ پیروزی استراتژیک شوروی+متن کامل سند» در وبسایت قانون منتشر شد. تیتر این گزارش که به بهانه انتشار متن اسناد سیا منتشر شده بود، به طور نه چندان غیرمستقیم و تقریباً به صراحت قصد القاء این موضوع را داشت که انقلاب اسلامی ایران یک پروژه مورد حمایت شوروی در تقابل با آمریکا بوده است. وقتی مطلب امروز روزنامه قانون و مطلب مذکور در مرداد ۹۶ و به ظاهر بی‌ربط ولی در باطن با ربط را کنار تحرکات پایگاه‌های ضدانقلاب در خارج از کشور در تبلیغات مسموم علیه مدافعان حرم قرار می‌دهیم، یک خط فکری-تبلیغی به هم پیوسته را می‌بینیم که قصد دارد تقابل امروز ما با آمریکا و اتحاد کنونی ما را با روسیه در مسائل منطقه‌ای، با آن چه جریان لیبرال داخلی «ماهیت مارکسیستی انقلاب اسلامی ایران» در سال ۵۷ می‌داند، پیوند دهد

مشرق.

درباره

حتما ببینید

پرده آخر در جنگ سوریه: ایران وارد می‌شود/ حاج قاسم چگونه قدرت نظامی جمهوری اسلامی را چندبرابر کرد

سرویس جهان مشرق – تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، درباره خروج نیروهای نظامی این کشور …