خانه / شهید / سه هزار میلیارد ریال برای اشتغال ایثارگران سرمایه گذاری شد

سه هزار میلیارد ریال برای اشتغال ایثارگران سرمایه گذاری شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام پرویز ولی زاده روز چهارشنبه در نشست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بابل افزود : دولت در ارائه تسهیلات برای اشتغال خانواده های شهدا ، ایثارگران و جانبازان هیچ محدودیتی ندارد و در تحقق این وعده هم بسیار مصمم است.
وی خدمات دولت تدبیر و امید را در حوزه ایثار و شهادت بسیار برجسته و ستودنی توصیف کرد و گفت : این دولت نه با حرف ، بلکه با عملکرد خود ثابت کرده است که نسبت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ارادت ویژه دارد .
ولی زاده یکی از اقدامات مهم دولت را اجرای قانون خدمات ایثارگری دانست و افزود : با این که قانون خدمات جامعه ایثارگران در سال 90 تصویب و ابلاغ شده بود ولی دولت وقت آن را اجرایی نکرد و این دولت یازدهم بود که سال 92 و 2 ماه بعد از آغاز فعالیتش با شجاعت آن را اجرایی کرد.
وی ادامه داد : تنها ماده 51 قانون خدمات جامعه ایثارگران برای دولت هفت هزار میلیارد ریال بار مالی داشت ، ولی دولت تدبیر و امید در آن وضعیت اقتصادی این بار را قبول و قانون را اجرا کرد.
ماده ی 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تمامی دستگاههای مشمول را موظف کرده است به شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر و آزادگان شاغل مبلغی معادل 25 درصد حداقل حقوق کارکنان را که هر سال توسط دولت تعیین می شود به عنوان فوق العاده ایثارگری به طور ماهانه پرداخت کنند.
بر اساس تبصره 1 این ماده ، بنیاد شهید و امور ایثاگران موظف شده تا همین مبلغ را به افراد مشمول این قانون که در استخدام دستگاههای دولتی نیستند ، پرداخت کند. البته این مبلغ شامل ایثاگرانی که از وضعیت حالت اشتغال استفاده می کنند ، نمی شود.
مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری گفت : عمل به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری از دیگر طرح هایی بوده است که این دولت آن را اجرایی و با تصویب هیات وزیران آن را ابلاغ کرده است.
وی افزود : معوقات خانواده های شهداء و ایثارگران از سال 89 باقی مانده بود که این دولت توانست معوقات پنج سال اخیر را که مبلغ 40 هزار میلیارد ریال است ، پرداخت کند.
بر اساس گزارش بنیاد شهید و امور ایثاگران کشور ، مردم ایران تاکنون برای ماندگاری نظام اسلامی 230 هزار شهید و حدود 570 هزار جانباز تقدیم کرده اند.
هم اکنون هشت هزار و 233 خانواده در کشور دارای 2 شهید ، 639 خانواده سه شهید ، 106 خانواده چهار شهید و 41 خانواده هم دارای پنج شهید هستند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور هم نیز در حال حاضر بیش از سه میلیون و 300 هزار نفر را زیر پوشش دارد .
فرماندار بابل نیز در این نشست گفت : خانواده های شهداء به عنوان یک گنجینه معنوی و چشم و چراغ این ملت هستند و ما با ارائه خدمات مطلوب به مردم می توانیم زمینه خرسندی این خانواده ها را فراهم کنیم.
قربانعلی ولی زاده افزود : : در دیدارهایی که با خانواده های معظم شهدا داریم ، آنان هیچ درخواست مادی از ما ندارند و این طبع بلندشان بسیار ارزشمند است.
وی گفت: خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه بسیار ویژه ای نسبت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دارد و امیدواریم این رویه و نگاه مثبت در دولت همچنان ادامه داشته باشد.
ولیزاده افزود : شهرستان بابل با یک هزار و 744 شهید ، پنج هزار و 600 جانباز، 327 آزاده و حدود 30 هزار جامعه هدف خانواده شهداء و ایثارگران به عنوان پایتخت شهدای شمال کشور شناخته می شود که امیدواریم با بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود ، مشکلات پیش روی این قشر از جامعه را رفع کنیم.
7343/1654

درباره

حتما ببینید

مراسم تشییع پیکر شهید کارچانی در اراک برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از استان مرکزی، …