خانه / شهدای مافع حرم / تیپ فاطمیون / شهید ۱۸ ساله تیپ فاطمیون در گلزار شهدای قزوین آرام گرفت

شهید ۱۸ ساله تیپ فاطمیون در گلزار شهدای قزوین آرام گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، امروز بیستم اردی‌بهشت ۹۷ مسیر بین‌الحرمین قزوین از امامزاده اسماعیل تا امامزاده حسین(ع) و گلزار شهدا شاهد تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم حسین محمدی از شهدای تیپ فاطمیون بود.

در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین جمعی از مسئولان نظامی و انتظامی، مردم شهید پرور قزوین و خانواده‌های مهاجران افغان حضور داشتند پیکر شهید ۱۸ ساله که در زمستان سال ۹۶ در سوریه و در دفاع از حریم آل الله به شهادت رسیده بود تشییع و به خاک سپرده شد.

مراسم یادبود این شهید مدافع حرم عصر امروز بیستم اردی‌بهشت ماه از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ همزمان با یادواره شهدای اردی‌بهشت و خرداد قزوین در حسینیه امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار خواهد شد.

یک مبلغ افغان گفت: امروز هر شهید مدافع حرم یک تلنگری برای دل‌ها و جان‌های تمامی جهانیان است به همین جهت به‌راحتی از این اتفاق بزرگ نگذریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، با حضور مردم شهید پرور قزوین و خانواده‌های مهاجران افغان پیکر شهید ۱۸ ساله تیپ فاطمیون شهید«حسین محمدی» که در سوریه به شهادت رسیده بود تشییع و به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام فیاض شهرستانی از طلاب و مبلغان افغانستان در این مراسم با بیان اینکه طبق آموزه‌های دینی دنیا میدان مسابقه است، اظهار کرد: در این میدان گروه‌هایی سرفراز بوده و مدال‌های جاودانگی را از خداوند دریافت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به مومنان، تقوا مداران، صالحان، مجاهدان در راه خدا و مهاجران فی سبیل الله اشاره کرد.

وی افزود: در این میان گروه علما و شهدا در رأس هرم و جایگاه ارزشمند الهی قرار دارند چراکه هر کدام از آن‌ها در راه الهی قدم‌های محکمی را برداشتند.

فیاض شهرستانی با اشاره به جایگاه شهدا در نزد حضرت حق عنوان کرد: آن‌ها کسانی هستند که در راه دین و ارزش‌های خداوند از تمام وجود خود گذشته و جان خود را تقدیم این راه کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مهاجران افغان در طول ۸ سال دفاع مقدس برای حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت و آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره حضوری مستدام داشتند که گواه این مدعا تقدیم ۸ هزار شهید افغان در طول دفاع مقدس است.

وی با اشاره به حضور تیپ فاطمیون در کشور سوریه و در نبرد با جریان تکفیری بیان کرد: جوانان غیور و مومن افغان امروز دوشادوش دیگر رزمندگان از کشورهای مختلف بدون هیچ توقعی و به صورت داوطلبانه کمر همت بستند و طبق اقرار فرماندهان در دفاع از حریم حضرت زینب(س) حرف نخست را می زنند.

این مبلغ افغان تصریح کرد: جوانان بسیاری از کشور افغانستان این آمادگی را دارند که در صورت نیاز در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی حاضر شده و جان خود را تقدیم حفظ و نگه‌داشت آن کنند.

وی با بیان اینکه اگر تعصبات قومی و نژادی در کشورهای مسلمان کنار رود بی‌شک شاهد شکل‌گیری یک امت اسلامی بزرگ در جهان خواهیم بود، توضیح داد: تحقق این امر با اراده‌ای که در درون ملت‌ها و در اطاعت از فرمایشات رهبری معظم انقلاب وجود دارد نزدیک خواهد بود.

فیاض شهرستانی با انتقاد از برخی تبعیض‌ها که نسبت به شهدای افغان و خانواده‌های آن‌ها می‌شود، گفت: امروز شهدای افغان بسیار مظلوم هستند و برخی رفتارها موجب آزار خانوده‌های آن‌ها می‎شود، لذا از مسئولان به‌ویژه دست اندرکاران بنیاد شهید خواهشمندیم ضمن اجتناب از هر گونه تبعیض در برخورد با شهدا و خانوده‌های آن‌ها از مظلومیت شهدا بکاهند.

این مبلغ افغان خاطرنشان کرد: امروز هر شهید مدافع حرم یک تلنگری برای دل‌ها و جان‌های تمامی جهانیان است به همین جهت به‌راحتی از این اتفاق بزرگ نگذریم.
انتهای پیام

درباره

حتما ببینید

نخستین یادواره شهدای مدافع حرم فاطمیون استان تهران برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا؛ نخستین یادواره شهدای …