کمیساریای انتخابات عراق نتایج نهایی انتخابات در ۳ استان این کشور را اعلام کرد

3

العالم – عراق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک کمیساریای انتخابات پارلمانی عراق اعلام کرد در بغداد ائتلاف "سائرون" با ۴۱۳۶۳۸ رأی مقام اول را به دست آورده است و بعد از آن "الفتح" با ۲۳۳۲۹۸ رأی، "دولت قانون" با ۲۱۱۲۴۳ رأی، "الوطنیه" با ۲۰۴۶۸۶ رأی، النصر با ۱۹۴ هزار رأی، ائتلاف "القرار العراقی" با ۹۴ هزار رأی و جریان الحکمه با ۹۴ هزار رأی به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

در استان الانبار نیز فهرست "الانبار هویتنا" با ۱۲۵ رأی، "الوطنیه" با ۵۶ هزار رأی، "القرار العراقی" با ۵۰ هزار رأی، "عابرون" با ۴۶ هزار رأی و النصر با ۴۰ هزار رأی به ترتیب پشت سر هم قرار گرفته اند.

در استان واسط نیز ائتلاف "سائرون" با ۹۴ هزار رأی در مقام اول قرار گرفته است و ائتلاف های الفتح با ۶۱ هزار رأی، النصر با ۵۱ هزار رأی و جریان الحکمه با ۴۹ هزار رأی به ترتیب در مقام هاب بعدی قرار گرفته اند.

به گفته کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق، انتخابات پارلمانی این کشور روز شنبه گذشته با مشارکت ۴۴.۵۲ درصد مردم برگزار شد.

این در حالی است که برخی گروه های سیاسی اتهام هایی را مبنی بر وقوع تقلب در رأی گیری و اعلام نتایج اولیه غیر رسمی مطرح کرده اند.

این انتخابات اولین انتخاباتی است که پس از اعلام پاکسازی خاک عراق و بازپس گیری کامل اراضی این کشور از اشغال "داعش" در دسامبر گذشته، برگزار می شود. در این انتخابات ۷۱۸۷ نامزد بر سر ۳۲۹ کرسی پارلمان با هم رقابت کردند.

۲۰۸

نظرات بسته شده است.