قم| شهید حججی آقازاده نبود بلکه رضایت الهی وی را جاودانه کرد

25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا حججی ظهر امروز در همایش بزرگ ویژه مبلغین "طرح ضیافت الهی" که در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی برگزار شد اظهار داشت: در انقلاب اسلامی شهدای زیادی داشتیم که کارهای بزرگی کردند، شهدای غواص انقلاب عظیمی ایجاد کردند.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید حججی افزود: شهید حججی خالصانه خدا را عبادت کرد و هرکاری که انجام می‌داد تنها رضایت خدا واهل بیت (ع) را مدنظر قرار می‌داد.

محمدرضا حججی تصریح کرد: هنگامی که پسرم در ماه محرم و در حال دیگ شستن برای روضه امام حسین (ع) بود گفت که ظرف شستن چیزی نیست و باید برای امام حسین (ع) سر خود را فدا کرد.

پدر شهید حججی عنوان کرد: همه ما از مرگ می‌ترسیم اما شهید حججی می‌گفت که من دوست دارم دو بار شهید شوم، پسرم در گوشه ای از وصیت نامه خود گفت که خدایا من شهادت بدون درد را نمی‌خواهم، اهل بیت (ع) با درد و سختی به شهادت رسیدند و امام حسین (ع) نیز در راه خدا سر خود را فداکرد.

وی ادامه داد: خداوند برای هر قشری از جامعه یک حجت داشت و شهید حججی نیز حجت ویژه خدا بود، اگر مخلصانه برای خدا کار کنیم احتیاجی به تبلیغ وجود ندارد.

محمدرضا حججی افزود: اگر خدا بخواهد به کسی عزت بدهد به راحتی می‌تواند آن را انجام دهد، شهید حججی آقازاده و شخص خاصی نبود بلکه یک شخص معمولی بود که ۴ سال در خدمت سپاه بود اما با شهادت خود جاودانه شد.

پدر شهید حججی با بیان اینکه پیام شهید حججی به اهل سنت نیز رسید، تصریح کرد: یکی از پزشکان می‌گفت که به یکی از اردوگاه‌های فلسطینی رفته بود که همه اهل سنت بودند وهنگامی که متوجه شدند ایرانی هستیم از ما تقدیر کردند و لوحی را به آن پزشک دادند که نوشته شده بود شهید حججی راه تورا ادامه می‌دهیم.

وی بیان کرد: با شهادت شهید حججی ۷۰ درصد افرادی که تحت تأثیر داعش و وهابیت قرار داشتند از این مسیر برگشتند و به مقابله با این گروهک تروریستی پرداختند.

محمدرضا حججی خاطر نشان کرد: باید در راه شهدا ثابت قدم باشیم و مسیر شهدا را ادامه دهیم، حرکت در مسیر شهدا بسیار سخت تر از شهادت است اما دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است.

نظرات بسته شده است.