خانه / اخبار / راه‌یابی ۲۲ مددجو و امدادگر خراسان‌شمالی به مرحله کشوری جشنواره قرآنی شهدای مدافع حرم

راه‌یابی ۲۲ مددجو و امدادگر خراسان‌شمالی به مرحله کشوری جشنواره قرآنی شهدای مدافع حرم

راه‌یابی ۲۲ مددجو و امدادگر خراسان‌شمالی به مرحله کشوری جشنواره قرآنی شهدای مدافع حرم

غلام علی رحمانی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان در گفت و گو با ایکنا از خراسان‌شمالی اظهارکرد: درجشنواره قرآنی یادواره شهدای مدافع حرم با حضور ۷۵ نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد کارکنان این نهاد برگزار شد.

وی  بابیان اینکه جشنواره قرآنی شهدای مدافع حرم برای توانمندسازی فرهنگی و شناسایی استعدادهای قرآنی بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد برگزار شد، گفت: در این مرحله از این رقابت‌ها ۲۲ نفر از مددجویان و همچنین کارکنان این نهاد به مرحله کشوری راه یافتند.

رحمانی با اشاره به این‌که مرحله شهرستانی جشنواره قرآنی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد، افزود: در مرحله اول این جشنواره ۳۲۴ نفر از مددجویان و کارکنان این نهاد با یکدیگر رقابت کردند که ۷۵ نفر به مرحله استانی راه یافتند.

وی بابیان اینکه این جشنواره در سه رده سنی ۶ تا ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و از ۱۸ سال به بالا برگزار شد، بیان کرد: شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، اذان و تواشیح با یکدیگر به رقابت پرداختند.

معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به حضور چهارگروه تواشیح دانش آموزان دختر و پسر در این مسابقات، افزود: در این مسابقات دو گروه شش نفرِ شامل دختران و پسران به‌عنوان نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.

رحمانی تشویق فرزندان خانوارهای تحت حمایت این نهاد برای فراگیری علوم قرآنی، شناسایی استعدادهای قرآنی و فراهم نمودن زمینه انس و الفت با قرآن را ازجمله اهداف برگزاری جشنواره قرآنی شهدای مدافع حرم عنوان کرد.

درباره

حتما ببینید

«دل به دریا زده مدافع حرمی»؛ دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر(عج)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا؛ دیوارنگاره جدید میدان …