اسرائیل غاصب سرزمین‌های فلسطینی‌هاست

7

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، جی مایکل اسپرینگمن، رئیس سابق اداره ویزای آمریکا در دولت بوش پدر و ریگان، نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» و فعال ضد صهیونیست آمریکایی، در نشست «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» که با همکاری شبکه جوانان رضوی و بسیج رسانه استان در قزوین برگزار شد، اظهار کرد: نمی‌توان پاسخ‌هایی شبیه آنچه به مردم آمریکا داده می‌شود به سؤالات ایرانی داد و با یک لبخند از کنار آن گذشت. در آمریکا بیشتر رسانه‌ها بر موضوعات تبلیغاتی و تفننی بودن برنامه‌ها تأکید دارند، به‌گونه‌ای که ۹۰ درصد اخبار و آنچه در رسانه‌های آمریکایی وجود دارد را می‌توان در فضای تبلیغی و تفننی بودن مشاهده کرد از این‌رو کسی در آمریکا پیگیر سؤالات اساسی از جمله موضوع اسرائیل و جنایات صورت گرفته در فلسطین نیست. 

جی مایکل اسپرینگمن با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر آنچه را دوست دارند می‌شوند و یا می‌بینند، گفت: در رسانه‌های غربی و آمریکایی هر چه که به مذاق آن‌ها خوش نیست را کنار می‌گذارند، ازاین‌رو در خصوص کمک مالی روزانه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا به اسرائیل بازتابی در رسانه‌های آمریکایی داده نمی‌شود. 

نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» بیان کرد: در آمریکا فقط سیاه‌پوستان در معرض ظلم و تبعیض نژادی نیستند بلکه اقلیت‌های دینی و مسلمانان نیز دچار تبعیض‌های مختلف و ظلم از سوی آمریکایی‌ها قرار می‌گیرند. 

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا ادامه داد: آپارتاید با صلح جهانی در تضاد بوده و هم‌خوانی با هم ندارند اما در اسرائیل این موضوع مشاهده می‌شود چرا که آن‌ها هر آنچه در مسیر باقی ماندن اسرائیل قرار دارد را از راه خود برمی‌دارند. 

وی خاطرنشان کرد: باید زمینه آگاهی مردم از جنایات اسرائیل فراهم شود چرا که با این امر اسرائیل را در مسیر تضعیف خود قرار خواهیم داد. 

جی مایکل اسپرینگمن با اشاره به لزوم توافقی مبنی بر نظارت بر فعالیت‌های رژیم صهیونیستی گفت: در حال حاضر تمامی تمرکزها به سمت برجام است اما پیشنهاد می‌کنم نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای اسرائیل نیز توافقی بسته شود تا با زمینه زیر سؤال قرار گرفتن تخلفات آن مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. 

نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» تأکید کرد: اعتقادی به کشور بودن اسرائیل در جهان نداریم چرا که اسرائیل غاصب سرزمین‌های فلسطینی‌ها است و نمی‌توانم بگویم که در ۲ یا ۲۲ سال آینده از بین خواهد رفت یا خیر؟

وی ادامه داد: در حال حاضر اسرائیلی‌ها با فشار بسیار بر آمریکا خواهان گسترش دامنه جنگ در منطقه برای ثبات خود هستند که باید نسبت به آن هوشیار بود. 

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا با تأکید بر اینکه تبعیض نژادی و ظلم در هر جای جهان محکوم است، گفت: فرقی نمی‌کند این ظلم در فلسطین باشد یا در یمن و میانمار چرا که وقتی سخن از حقوق بشر می‌شود تمام مظلومان عالم را مورد توجه خود قرار می‌دهد. 

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.