تحولات فلسطین| اعتصاب عمومی در سرزمین‌های اشغالی ۴۸؛ فراخوان برای راهپیمایی وفاداری به شهداء و مجروحان

6

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، شهرها و شهرک‌های عربی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ میلادی در واکنش به جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی علیه شرکت کنندگان در راهپیمایی‌های میلیونی "بازگشت" در نوار غزه، شاهد اعتصاب عمومی است.

کمیته عالی پیگیری امور عربی اعلام کرد که وظیفه ملی و اخلاقی شهروندان ما به جنایات رژیم صهیونیستی واکنش نشان دهند و بر همین اساس شهروندان فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ همزمان با انتشار اخبار جنایات اسرائیل، تظاهرات کردند.

این کمیته از جامعه جهانی خواست که از جنایات مکرر رژیم صهیونیستی که با حمایت مستقیم و آشکار دولت آمریکا رخ می‌دهد، جلوگیری کرده و به آن واکنش نشان دهد. 

کمیته عالی پیگیری امور عربی افزود: ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی برای تاکید بر حق بازگشت که حقی شرعی و انسانی است و هیچ وقت این حق از بین نمی‌رود و این حقی است که همه فلسطینیان در هر جا که حضور داشته باشند، بر آن اجماع دارند.

فراخوان برگزاری راهپیمایی وفاداری به شهداء و مجروحان در روز جمعه

گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین از شهروندان فلسطینی خواستند که روز جمعه در راهپیمایی‌های حق بازگشت بزرگ در شرق نوار غزه، حضوری قوی داشتنه باشند.

این گروه‌ها در نشستی خبری تاکید کردند که راهپیمایی روز جمعه برای اعلام وفاداری به شهداء و مجروحان برگزار می‌شود و راهپیمایی‌های صلح‌آمیز بازگشت تا پنجم ژوئن (۱۵ خرداد) ادامه خواهد یافت.

گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین دولت آمریکا را مسئول کامل خون‌های ریخته شده در غزه دانستند و تاکید کردند که آمریکا حق ملت فلسطین را به کسی داده که شایسته آن نیست.

این گروه‌ها همچنین بر ضرورت کشاندن سران رژیم صهیونیستی به دادگاه‌های بین‌المللی تاکید کردند.

ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی روز جمعه همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی در هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی در مرزهای غزه راهپیمایی کردند و نظامیان رژیم صهیونیستی بی‌رحمانه آن‌ها را قتل‌عام کردند که طی آن بیش از ۶۰ فلسطینی به شهادت رسیده و صدها تن نیز زخمی شدند.

نظرات بسته شده است.