الحوثی: انتقال سفارت آمریکا، مقدسات را هدف قرار داده است

1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه المسیره یمن، رهبر جنبش انصارالله در سخنرانی تلویزیونی خود به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان، این ماه مبارک را به مردم یمن و تمامی مسلمانان تبریک گفت.
الحوثی با اشاره به این که واشنگتن در بسیاری از مسائلی که در فلسطین و در دیگر کشورهای اسلامی و منطقه جریان دارد، همدست اسرائیل است، به همین دلیل انتقال سفارت واشنگتن از تل آویو به قدس جای شگفتی نداشت.
وی گفت: برخی کشورها برای توجیه روابط خود با آمریکا، در صدد هستند، میان واشنگتن و تل آویو تفاوت قائل شوند، درحالی که این دو رژیم دو روی یک سکه هستند.
رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری از سخنرانی خود به موضوع جنگ نرم در مسائل فرهنگی و معنوی اشاره کرد و افزود: از ماه مبارک و عبادت در آن باید برای رویارویی با جنگ نرم بهره گرفت، چرا که روح انسان نیازمند مراقبت همیشگی است و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تقویت این مهم است.
پیش از رهبر انصارالله، محمد علی الحوثی' رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با تاکید بر حمایت از آرمان های فلسطین، خطاب به متجاوزان به کشورش گفت، به جای آن که با ما بجنگید،طوفان قاطعیتی علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کنید که قدس را از دست مردم فلسطین درآورده است.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، روز دوشنبه ۱۴ می مصادف با ۲۴ اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی رسمی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
در این مراسم که در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و برخی از مقام های آمریکایی از جمله «استیون منوچین» وزیر خزانه داری و «جرد کوشنر» داماد و 'ایوانکا» دختر دونالد ترامپ شرکت داشتند.
همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس، نظامیان صهیونیست دوشنبه ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) راهپیمایی مردم غزه در هفتادمین سالگرد «روز نکبت» (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) را به خاک و خون کشیدند.
در جریان این حملات، ۶۲ فلسطینی شهید و سه هزار و ۱۸۸ تن دیگر زخمی شدند.
همچنین از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت (۱۰ فروردین) مصادف با سالگرد «روز زمین» در نوار مرزی غزه با اراضی اشغالی ۱۹۴۸ تاکنون ۱۱۶ فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۲ هزار ۵۲۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.
شبس**۹۳۶۳*۱۴۸۸**

نظرات بسته شده است.