خانه / اخبار / وقایع یمن / تحولات میدانی یمن| شلیک موشک بالستیک به مواضع متجاوزان؛ سرنگونی پهپاد جاسوسی در صعده

تحولات میدانی یمن| شلیک موشک بالستیک به مواضع متجاوزان؛ سرنگونی پهپاد جاسوسی در صعده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد امروز پنجشنبه با یک فروند موشک بالستیک از نوع "بدر ۱"، مرکز تجمع متجاوزان و مزدوران در پایگاه نظامی "العند" در استان لحج را هدف قرار دادند.

متجاوزان و اشغالگران اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی، پایگاه العند را به اشغال خود در آورده و از آن زمان تاکنون از این پایگاه شهروندان یمنی در تعز و جبه ساحل غربی را هدف قرار ‌می‌دهند.

در این پایگاه نظامی نظامیان سعودی، اماراتی، سودانی و مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی حضور دارند.

سرنگونی پهپاد جاسوسی متجاوزان

از سوی دیگر پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی در بخش مُنبه در استان صعده واقع در شمال یمن را سرنگون کردند.

دفع حمله ارتش سعودی در نجران

یک منبع نظامی به المسیره گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند تلاش ارتش سعودی برای پیشروی به سمت رشته کوه‌های "أضیق" در نجران را خنثی کنند که در پی این عملیات دفاعی شماری از متجاوزان به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند و یک خودروی نظامی آن‌ها نیز منهدم شد. 

این منبع گفت که تلاش ارتش سعودی برای پیشروی به سمت رشته کوه‌های اضیق با حملات جنگنده‌ها و بالگردهای ائتلاف متجاوز به این منطقه همزمان شد.

از سوی دیگر جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی منطقه "الأزقول" در بخش سحار صعده را ۵ بار بمباران کردند.

درباره

حتما ببینید

تشدید حملات و تحرکات متجاوزان در استان الحدیده یمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا؛ مهر نوشت: از …