خانه / اخبار / وقایع یمن / نیروهای اماراتی و قطری در یمن با یکدیگر درگیر شدند

نیروهای اماراتی و قطری در یمن با یکدیگر درگیر شدند

شبکه خبری ‘المیادین’ روز سه شنبه به نقل از منابع محلی و پزشکی یمن گزارش داد: درگیری نیروهای اماراتی و قطری از شب گذشته(دوشنبه) آغاز شد و تا کنون بر اثر این درگیری چندین نفر از طرفین کشته و زخمی شده اند.
اهالی شهر تعز نیز به خبرنگار المیادین گفتند که تشنج زیادی بر محله های شهر تعز حاکم است و صدای شلیک گلوله از محله های مختلف شهر شنیده می شود و این در حالیست که تاکنون علل درگیری میان نیروهای متجاوز اماراتی و قطری به یمن مشخص نشده است.
در درگیری میان نیروهای اماراتی و قطری همچنین دو تن از نیروهای عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.
رسانه های محلی شهر تعز نیز به نقل از شاهدان عینی گفتند، درگیری میان نیروهای اماراتی و قطری در پی تهاجم افراد مسلح در روز گذشته به ‘معین الدهبلی’ استاندار استان تعز و ‘محمد قاید الطاهری’ محافظ وی رخ داد.
در این حادثه تیراندازی الدهبلی زخمی اما محافظ وی کشته شد.
شهر تعز در تصرف دولت مستعفی و فراری عبد ربه منصور هادی و نیروهای متجاوز ائتلاف عربی است.
برخی رسانه ها نیز پیشتر از حمله نظامیان اماراتی مستقر در یمن به دیگر همپیمان این کشور از جمله عربستان خبر داده بودند.
عربستان سعودی با تشکیل ائتلافی متشکل از امارات، قطر، کویت، بحرین و نیز همراهی مراکش، مصر، اردن و سودان و با چراغ سبز آمریکا از ششم فروردین سال 1394 به بهانه بازگرداندن دولت مستعفی و فراری به قدرت و مقابله با جبهه مقاومت مردمی یمن به این کشور حمله کرد.
حمله نظامی ائتلاف تحت رهبری سعودی گرچه تا کنون موفق به تحقق اهداف خود نشده، اما باعث مرگ بیش از 15 هزار یمنی و ویرانی ساختارهای این کشور فقیر شده است.
خاورم ** 1453 ** 1071

درباره

حتما ببینید

رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به آمریکا رفت

العالم – یمن منابع حکومت هادی گفتند که هدف از این سفر ناگهانی اعلام نشده، …