بیش از ۱۰۰۰ برنامه در هفته “سوم خرداد” برگزار می شود/ رونمایی از ۴ عنوان کتاب دفاع مقدس

6

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طوبی گلستان؛ مسعود جمشیدی فولادی ظهر امروز همزمان با فرا رسیدن هفته "سوم خرداد" سالروز فتح خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دوران دفاع مقدس را باید عزیز شمرد آن هشت سال تضمین کننده عزت و امنیت کشور ما شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان در ادامه افزود: اگر این هشت سال در تاریخ وجود نمی داشت از عزت، اقتدار و از امنیت ما اثری نمی ماند. این هشت سال در ذات خودش حاوی یک هدیه الهی بود باید درباره این هشت سال دفاع مقدس کار شود و به همگان اعلام شود.

وی با بیان اینکه روز آزادی خرمشهر را به عنوان یک یاد بود و افتخار ملی باید گرامی داشت تاکید کرد: به مناسبت فرا رسیدن سی و ششمین سالگرد پیروزی فتح خرمشهر و چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ما توانستیم حسب فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه های موثر و کار آمد را در این هفته برنامه ریزی کنیم.

جمشیدی فولادی با بیان اینکه ما در هفته "سوم خرداد" بیش از ۱۰۰۰ برنامه به ادارات ابلاغ شده است اذعان داشت: دیدار با خانواده شهداء و رزمندگانی که در حماسه عملیات بیت المقدس حضور داشته اند، یاد یاران با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس در شهرستان گنبد کاووس  و برگزاری مراسم صبگاه مشترک استان در لشگر ۳۰ پیاده گرگان یکی از مهمترین برنامه های اجرایی در این هفته خواهد بود.

وی همچنین آذین بندی خیابانها و نهاد های عمومی و ادارات با پوستر آزاد سازی خرمشهر یکی دیگر از برنامه های اجرایی اعلام کرد و خاطر نشان کرد:  برنامه شاخص هم برای دیدار با بانوان رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس، به منظور تجلیل از بانوان پشت جبهه خواهیم داشت که از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان تولید و پخش مستند و برنامه های زنده تلویزیونی و رادیویی و مصاحبه با پیشکسوتان و رزمدگان دفاع مقدس یکی دیگر از برنامه های این هفته دانست و تاکید کرد: در این هفته از چهار کتب با نامهای (تا کربلا، کوچه غرق شادی، روزهای ماندگار وشالیزار) رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به بهره برداری مرکز فرهنگی اداره حفظ آثار استان بیان کرد: موزه فرهنگی دفاع مقدس بنا به خواست خانواده های شهدا رزمنداگان و پیشکسوتان و ایثارگران در تپه نور الشهداء ایجاد خواهد شد و در مراحل اولیه حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است متاسفانه به علت عدم واگذاری اعتبار و بضاعت مالی از سال ۹۳ ساخت و ساز تعطیل شده است.

جمشیدی فولادی متذکر شد: حرکت مجدّانه ای در این خصوص صورت گرفته و استاندار هم به صورت جدی پیگیر این مرکز فرهنگی است. این یک خواست عمومی جامعه ایثار گران و خوانواده های شهداء است تا این مراکز فرهنگی بتواند هر چه سریع تر راه بیفتد و فعالیت خود را شروع کند.

این مقام مسئول وجود این مرکز فرهنگی را یک تاریخچه ارزشمند دانست و ادامه داد: دشمن میلیاردها میلیارد خرج می­کند برای خارج کردن جوانان ما از مسیر دین و انقلاب، ما چرا نیاییم از داشته ها و ظرفیت های وجودیمان استفاده کنیم.

وی افزود: نگه داری اسناد  شهدا در مرکز اسناد، وجود گالری هایی با موضوعات رزمندگان روحانیت که نقش بی بدیلی در دفاع مقدس داشته اند و نقش بانوان در این عرصه که نقش بی نظری بوده یکی از قسمت هایی است که می­توان به آن اشاره کرد.

جمشیدی فولادی در پایان گفت: اداره کل حفظ ارزش های دفاع مقدس با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه گرگان برنامه ۳۰ شب مهمان با شهداء را اجرا کرده است بعید می­دانم که در سراسر کشور چنین برنامه ای برگزار شود در این مکان جمعیتی بالای ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر از خانواده های مختلف در این برنامه ها حضور دارند. مشکلاتی مثل عدم پارکینگ مناسب ما را رنج می دهد.

نظرات بسته شده است.