خانه / اخبار / موکب / امور زائرین اربعین حسینی تسهیل شود

امور زائرین اربعین حسینی تسهیل شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایرنا سید موسی خادمی روز پنجشنبه در نشست ستاد اربعین استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: در اربعین حسینی مردم همواره پای کار هستند و باید کمک رسانی به آنها جزو اولویت کاری قرار گیرد.
وی اظهار داشت: کمیته اجرایی ستاد اربعین مهم ترین اقدامات و مشکلات سال قبل را بررسی و پیشنهادات خود را برای ارایه خدمات در مراسم امسال ارائه کند.
استاندار لرستان با بیان اینکه این استان در سال های گذشته در ایلام فعالیت عمرانی داشته است، افزود: امسال به استان های مرزی برای مراسم اربعین حسینی ردیف بودجه ای تعلق گرفته و تعهدی برای انجام این فعالیت ها توسط دیگر استانها نیست.
وی گفت: نظام هزینه ای جمع آوری کمک های مردمی زیرنظر ستاد اجرایی اربعین باشد و هدف از اعلام یک حساب، ساماندهی پنج هزار نفر در مهران و ۱۰ هزار نفر در عراق باشد.

** اسکان ۱۳۶ هزار زائر در موکب های لرستان در عراق
مدیرکل بازرسی استانداری لرستان نیز در این نشست گفت: در سال گذشته ۱۳۶هزار زائر در موکب های لرستان در عراق اسکان یافتند.
حمید کشکولی افزود: در سال گذشته ۶۶ مصوبه توسط ۱۸ کمیته تخصصی تصمیم گیری شد و ۳۳ موکب در داخل و خارج ایران توسط لرستان برپا شد.
وی بیان کرد: زیرساخت های لازم برای خدمات رسانی به زائرین فراهم شد، ۲ دستگاه آمبولانس اعزام و ۸۴۰ میلیون ریال دارو به عراق منتقل شد.
کشکولی افزود: در مراسم اربعین حسینی از ۲۰۳ هزار ۴۰۰ زائر در مهران و ۳۳۰ هزار زائر در کربلا و نجف و کوت پذیرایی شد.

** پذیرایی از بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر در لرستان
مسئول اجرایی ستاد اربعین حسینی لرستان نیز گفت: سال گذشته از یک میلیون و ۳۲۴ هزار زائر در لرستان پذیرایی شد و طبق برنامه امسال باید میزبان پنج هزار نفر در نجف باشیم.
سردار عباس علیشاهی بیان کرد: سال های گذشته در عراق مسئولیت اجرا با لرستان بود لذا امسال باید هماهنگی بیشتری داشته باشیم تا مشکلی در روزهای آخر بوجود نیاید.

** صدور ۳۰ مجوز موکب داری در سال گذشته در لرستان
رییس عتبات و عالیات لرستان نیز گفت: ۳۰ مجوز یکساله موکب داری سال گذشته صادر شد که این موکب ها روزانه به ۴۰ هزار نفر خدمات ارائه دادند.
اصغر حقی پور افزود: ۲۱ پروانه مربوط به موکب های داخل استان و ۹ پروانه مربوط به موکب های خارج از استان بود.

** لزوم جمع آوری نذورات توسط ستاد مرکزی
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز گفت: طبق برنامه های پیش بینی شده تعداد موکب ها ساماندهی خواهند شد و جمع آوری نذورات باید تحت کنترل ستاد مرکزی باشد.
سردار مرتضی کشکولی افزود: از تمامی امکانات سپاه برای خدمات رسانی به زائرین استفاده خواهیم کرد و جزو استان های برتر در ارایه خدمات به زائرین هستیم.

** صدور ۳۱هزار ویزا در لرستان در سال گذشته
رییس سازمان حج و زیارت لرستان با اشاره به صدور ۱۷ هزار ویزا در سال ۹۵ گفت: سال گذشته ۳۱ هزار ویزا در استان برای زائرین صادر شد که ۲۳ هزار ویزا از طریق سفارت عراق در تهران و هشت هزار ویزا در ایلام و کرمانشاه صادر شد.
محمد خسروی افزود: برای تسهیل گری هرچه بیشتر کنسولگری موقت عراق در لرستان دایر شود.
وی با اشاره به عبور زائران ۱۴ استان و پنج کشور از لرستان اظهار داشت: سلامت زایرین بسیار مهم است لذا وزارت بهداشت برای پیشگیری باید بسته های مورد نظر را ارایه دهد.
۳۲۱۰/۳۰۲۲

درباره

حتما ببینید

۳ هزار مبلّغ از استان قم در موکب‌های اربعین مستقر می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، …