خانه / اخبار / موکب / خرم‌آباد|موکب لرستان در نجف اشرف پذیرای ۵۰۰۰ زائران حسینی است

خرم‌آباد|موکب لرستان در نجف اشرف پذیرای ۵۰۰۰ زائران حسینی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار عباس علیشاهی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در راستای برپایی موکب در استان، مهران، نجف و کربلا همه باید هماهنگی‌هایی از هم‌اکنون داشته باشند تا در روزهای پایانی با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: هرکسی وظیفه‌ای را که ستاد محول می‌کند انجام دهد تا در این راستا دچار نوسان نشود و بتوانیم همان‌گونه که خواست مسئولان نظام و مقام معظم رهبری است در این کار توفیق داشته باشیم؛ با توجه به اینکه استان لرستان معین استان ایلام است باید در ایلام، کربلا و نجف حتماً موکب داشته باشیم و چون در مسیر زوار قرار داریم و در روزهایی که منتهی به اربعین می‌شود استان لرستان نیز شلوغ می‌شود باید در استان نیز موکب برپا شود.

دبیر اجرایی ستاد اربعین استان لرستان بابیان اینکه سال گذشته نیز فرماندهان سپاه استان موظف شدند در مبادی ورودی لرستان نیز موکب برپا کنند عنوان کرد: باید یک سری ناهماهنگی‌های که وجود دارد در ابتدای کار برداشته شود و درجاهایی که به ادارات نیاز است پای‌کار باشند.

وی با اشاره به اینکه مردم لرستان درصحنه هستند بیان کرد: سال گذشته مردم لرستان از یک‌میلیون و ۳۲۴ هزار نفر زائر پذیرایی کردند و در مرز مهران نیز پذیرایی از زوار انجام شد؛ موکب لرستان موکب قابل قبولی است، ۱۰ روز قبل از اربعین غذای گرم توزیع می‌شود و خیلی از مواکب دیگر نیز از موکب لرستان استفاده می‌کنند.

علیشاهی تصریح کرد: در نجف مکانی در اختیار گرفتیم که ابتدای راهپیمایی و جای مناسبی است و حشدالشعبی پادگانی در اختیار لرستان قرار داده و تنها موکبی است که دو سالن بزرگ به‌اندازه دو هزار نفر دارد و زائران به‌راحتی می‌توانند استفاده کنند.

وی بابیان اینکه امسال حدود پنج هزار نفر زائر را در نجف پذیرا هستیم خاطرنشان کرد: لرستان در نجف و کربلا پذیرای زوار است و امسال باید تعدادی چادر تهیه کنیم تا پنج هزار نفر را بتوانیم اسکان دهیم، تفرقی در موکب‌ها است که باید در این راستا  تلاش شود که موکب‌ها در یک مکان برپا شود؛ استان لرستان واقعاً خدمت می‌کنند و در این قضیه نیز سخاوتمندانه جلوآمده‌اند و با استان‌های بزرگ برابری می‌کند.

درباره

حتما ببینید

۳ هزار مبلّغ از استان قم در موکب‌های اربعین مستقر می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، …