خانه / اخبار / موکب / صدور مجوز ۳۰ موکب اربعین برای لرستانی‌ها در عراق

صدور مجوز ۳۰ موکب اربعین برای لرستانی‌ها در عراق

صدور مجوز ۳۰ موکب اربعین برای لرستانی‌ها در عراق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از لرستان، اصغر حقی‌پور، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان، امروز پنج‌شنبه، سوم خرداد در جلسه ستاد اربعین لرستان، در استانداری این استان به استقبال مردم برای ایجاد موکب پذیرایی از زائران سرور و سالار شهیدان، اظهارکرد: در سنوات گذشته برپایی موکب‌ها در نجف و کربلا ساماندهی نشده بود اما امسال با مدیریت بهتر و صدور مجوز برای برپایی موکب در عراق، شاهد افزایش موکب‌های مردم لرستان در عراق خواهیم بود.
وی به پذیرایی از زائران اربعین از ۲۱ استان کشور توسط موکب داران لرستان در عراق اشاره کرد و گفت: علاوه‌بر این زائران ۹ کشور خارجی نیز توسط موکب‌داران لرستان در اربعین حسینی ساماندهی و پذیرایی شدند.
حقی‌پور به اسکان ۱۴ هزار زائر اربعین حسینی توسط موکب‌های لرستان در عراق اشاره کرد و گفت: روزانه ۴۰ هزار نفر توسط لرستانی‌ها در نجف و کربلا پذیرایی شدند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان در خصوص کمک‌های جمع‌آوری شده ستاد بازسازی عتبات عالیات جهت هزینه در اربعین حسینی امسال خاطرنشان کرد: مبلغ دو میلیارد ریال به موکب‌های اربعین حسینی کمک شد و امسال نیز تمهیدات ویژه‌ای برای جمع‌آوری کمک‌های مردم به ستاد اربعین در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

درباره

حتما ببینید

۳ هزار مبلّغ از استان قم در موکب‌های اربعین مستقر می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، …