دیدار خادمان حرم رضوی با خانواده شهید مدافع حرم در دامغان

به گزارش شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از دامغان، خادمان حرم رضوی و حاملان پرچم سبز و مطهر بارگاه حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا(ع) در قالب ویژه برنامه های کاروان زیر سایه خورشید بعدازظهر امروز با حضور در منزل شهید سعید علیزاده ضمن ادای احترام به جایگاه رفیع خانواده معظم این شهید والامقام مدافع حرم و گرامی داشت یاد و راه جاودان وی، عطر بارگاه ملکوتی و صفای زیارت مضجع شریف حضرت رضا(ع) را در مأمن پرورش این شهید بزرگوار جاری و ساری کردند.

حجت‌الاسلام مهدی زحمتکش نماینده آستان قدس رضوی و روحانی کاروان زیر سایه خورشید در این دیدار که با حضور فرماندار، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی دامغان برگزار شد، شهدای مدافع حرم را عاملان حقیقی اصلی ترین پیام سیره علی بن موسی الرضا(ع) عنوان کرد.

وی در تشریح چهار محور اصلی اهداف کاروان های زیر سایه خورشید در دهه مبارکه کرامت گفت: تبیین اهمیت و فضیلت زیارت حضرت امام رضا(ع) و باز کردن باب زیارت از راه دور آن حضرت برای مشتاقان فرهنگ اهل بیت و تعمیق فرهنگ جهاد به عنوان محور اصلی زندگی پربرکت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) که شهدای مدافع حرم به حقیقت عامل به آن هستند از جمله این اهداف است.

حجت‌الاسلام زحمتکش با طلب شفاعت از شهدای والامقام مدافع حرم برشمردن مراحل ایمان حقیقی شامل باور قلبی، اقرار به زبان و عمل به حقیقت ایمان، خاطر نشان کرد: شهدای مدافع حرم پیمان قلبی ناگسستنی با خدای خود داشتند و روح ایمان بی شک در وجود آنان تبلوری الهی دارد.

گفتنی است مادر شهید بزرگوار سعید علیزاده نیز در این دیدار ضمن بیان خاطراتی از سیره عملی و رفتاری این شهید والامقام مدافع حرم، حب اهل بیت(ع)، اخلاق نیکو و عمل گرایی در کنار زندگی هدفمند را از خصایص بارز وی برشمرد.

basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن