خانه / اخبار / وقایع یمن / تحولات یمن|شهادت ۷ یمنی در حمله عربستان به یک منزل مسکونی

تحولات یمن|شهادت ۷ یمنی در حمله عربستان به یک منزل مسکونی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع نظامی به المسیره گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۵ عملیات دشمن برای پیشروی در جبهه عسیر و جیزان را به شکست کشاندند.

وی افزود: نیروهای یمنی امروز پیشروی مزدوران ارتش سعودی در اطراف گذرگاه علب در جبهه عسیر را متوقف کردند که در پی این عملیات دفاعی، شماری از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

این منبع گفت که مزدوران با اینکه از پشتیبانی گسترده جنگنده‌های و هواپیماهای جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی برخوردار بودند، اما نتوانستند هیچ‌گونه پیشروی میدانی کسب کنند.

نیروهای یمنی همچنین ۴ عملیات مزدوران ارتش سعودی در اطراف کوه "الدود" در جیزان را به شکست کشاندند که در این عملیات نیز شماری از نیروهای دشمن به هلاکت رسیده و سلاح‌های متنوعی توسط نیروهای یمنی به غنیمت گرفته شد.

شهادت ۷ یمنی در حمله عربستان به یک منزل مسکونی

در پی حمله جنگنده‌های عربستان به یک منزل مسکونی در منطقه الغور در بخش مرزی غمر در استان صعده، ۷ شهروند یمنی از جمله یک زن به شهادت رسیدند.

شکار ۴۵۰ نظامی سعودی و مزدور در یک ماه

یگان‌های تک تیرانداز ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ماه می گذشته موفق شدند بیش از ۴۵۰ نظامی و مزدور عربستان را در جبهه‌های داخلی و مرزی شکار کنند.

یک منبع نظامی گفت که تک‌تیراندازان یمنی طی ماه میلادی گذشته صدها عملیات در جبهه‌های مختلف انجام دادند که حاصل آن کشته و زخمی شدن بیش از ۴۵۰ نظامی و مزدور عربستان بود.

به گفته این منبع تک‌تیراندازان یمنی ۵۲ نظامی دشمن از جمله نظامیان سعودی را در جبهه‌های مرزی و ۷۰ تن را نیز در سواحل غربی هدف قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد که  تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ماه می میلادی موفق شدند ۳۲۷ مزدور را در جبهه‌های مختلف هدف قرار دهند.

درباره

حتما ببینید

سلاح‌هایی که همچنان به سوی عربستان روانه هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، نشریه ایندیپندنت به …