خانه / اخبار / وقایع یمن / ادعای دبیر کل سازمان ملل: موشک‌های شلیک شده به عربستان ساخت ایران بوده است!

ادعای دبیر کل سازمان ملل: موشک‌های شلیک شده به عربستان ساخت ایران بوده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، آنتونیو گوترش — دبیرکل سازمان ملل — نامه‌ای به شورای امنیت نوشت و در آن ادعا کرد موشک‌های شلیک‌شده از سوی انقلابیون یمن به سمت عربستان، ساخت ایران بوده است.

بر این اساس، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای محرمانه به شورای امنیت مدعی شد بررسی بقایای موشک‌هایی که یمنی‌ها به عربستان شلیک کرده‌اند نشان می‌دهد بخش‌هایی از این موشک‌ها ساخت ایران بوده است.

این خبر را خبرگزاری رویترز به نقل از منبعی که ظاهراً به نامه‌های محرمانه سازمان ملل متحد دسترسی داشته منتشر کرده است.

در گزارش گوترش همچنین آمده است طراحی موشک‌های شلیک‌شده به سمت عربستان، بسیار شبیه «یکی از موشک‌های معروف ایرانی» بوده است.

این ادعا در متن گزارشی که دبیرکل سازمان ملل به مناسبت دومین سال اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه یمن نوشته، طرح شده و البته گوترش گفته نمی‌داند که آیا این تجهیزات و قطعات موشکی، از ایران به یمن رفته یا نه؛ در صورتی که این قطعات از ایران به یمن رفته باشد، تحریم مذکور نقض شده است.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این در نامه‌ای مستقیم خطاب به گوترش اعلام کرده بود تهران «نه سیاست ارسال سلاح به یمن و یا ساخت تسلیحات در داخل این کشور را دارد و نه در پی انجام چنین کاری است.»

درباره

حتما ببینید

فرستاده سازمان ملل به یمن امروز به صنعا می‌رود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، یک منبع در …