تداوم فرهنگ ایثار و شهادت تضمین کننده انقلاب است

1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از گیلان، اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان رودبار در نشست صمیمی همسران شاهد شهرستان رودبار با وی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان که عصر روز گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری رودبار برگزار شد، اظهار کرد: خدمت به خانواده‌های معظم شهداء خدمت به نظام است و تداوم فرهنگ ایثار و شهادت را موجب می‌گردد که تضمین کننده تداوم انقلاب است.

تداوم فرهنگ ایثار و شهادت تضمین کننده انقلاب است

وی افزود: شهداء با تمام اعتقاد بالاترین هستی و وجود دنیوی خود را گذاشتند تا انقلاب، نظام و کشور حفظ شود و اکنون ما در جامعه امن زندگی کنیم.

فرماندار شهرستان رودبار خاطرنشان کرد: با نثار خون فرزندان برومند کشور، نظام ما بیمه شد و امروز اگر در اقصی نقاط دنیا کارگزان این نظام مقتدرانه سخن گفته از منافع کشور دفاع می‌کنند و در پای میز مذاکرات بین‌المللی محکم می‌نشینند به پشتوانه فرهنگ ایثار و شهادت است.

میرغضنفری با اشاره به معطر شدن فضای کشور با شهادت مدافعین حرم یاد تنها شهید مدافع حرم رودبار شهید نوید صفری طلابری را گرامی داشت و گفت: بعد از سال‌ها فاصله جامعه از حال و هوای شهادت این پاره تن رودبار با شهادت افتخار آفرین خود برگ زرین دیگری بر کتاب قطور و عظیم شهادت افزود.

وی یادآور شد: اکنون وظیفه و تکلیف ماست که در کنار خانواده‌های معظم شهداء باشیم چون به گفته شهید باکری اعقاد و باور داریم که پایه‌های میز ما بر روی زمینی است که با خون شهیدان آبیاری، حفظ و حراست شده است.

فرماندار شهرستان رودبار با اشاره به فضای کنونی کشور گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب برای بیراهه بردن نظام اوضاع کشور را دچار تحولاتی کرده‌اند که نیاز است در ادامه مسیر امام و شهداء و تحت هدایت‌های رهبری معظم انقلاب و تدابیر ریاست جمهوری و کارگزاران کشور با اعتقاد کامل پای نظام باشیم.

وی همچنین گفت: با درک این شرایط و امکانات موجود شهرستان رودبار برای رفع مطالبات و دغدغه‌های خانواده‌های گرانقدر شهداء همراهشان هستیم.

فرماندار افزود: شاید نتوانیم اشتغال را به گونه مطالبه شده فراهم نماییم اما برای معیشت فرزندان شهداء، ارتزاق آنان و اداره زندگی کمک می‌کنیم از طرح‌های اشتغال و بوم‌گردی تسهیلات دریافت نمایند و برای این منظور و دریافت و راهنمایی می‌توانند به فرمانداری و بخشداری‌های تابعه مراجعه کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هم گفت: جایگاه همسران، خواهران و مادران شهداء در طول تاریخ انقلاب و دفاع مقدس نقش برجسته، شاخص و ویژه‌ای بوده است و زنان در طول دفاع مقدس با حضور در مناطق جنگی و پشتیبانی و حمایت از رزمندگان و جنگ بسیار مؤثر بوده‌اند.

پاکاری افزود: همسران شهداء به تنهایی و با کمترین حمایت جای خالی شهداء را برای فرزندان پر کرده‌اند و آنان نیز الگو و شاخص درست و صحیح برای نسل امروز و جامعه شده اکنون منشأ اثر و خدمات هستند.

وی خاطرنشان کرد: صبر و بردباری و استقامت خانواده‌های شهداء ستودنی است و در خیلی مواقع دشمنان را مأیوس و نا امید کرده است.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.