شکنجه ‌و آزار جنسی اسرای یمنی در زندان‌های امارات داد سازمان ملل را در آورد

3

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از  پایگاه خبری "الخلیج آنلاین"، "لیز ثروسیل" سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که امارات زندان‌هایی سری در یمن اداره می‌کند.

وی افزود: ما با دولت امارات در این زمینه بحث و تبادل نظر کردیم و خواستار ورود به زندان‌هایی شدیم که این کشور در یمن اداره می‌کند، اما تا امروز اجازه ورود به ما داده نشده است.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: بر اساس اطلاعات اولیه که دفتر ما در یمن موفق به جمع آوری آن شده است، این باور برای ما بوجود آمده است که زندانیان یمنی  مورد سوء رفتار، شکنجه و سوء استفاده جنسی توسط عناصر ارتش امارات قرار گرفته‌اند.

این مقام سازمان ملل گفت: کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اوضاع در زندان‌هایی را که توسط امارات در یمن اداره می‌شود، پیگیری می‌کند تا تصمیم بگیرد که چه اقدامی باید در این زمینه انجام دهد.

گزارش‌های غربی وجود دستکم ۱۸ زندان سری در جنوب یمن را مستندسازی کرده اند که این زندان ها تحت نظر مستقیم نیروهای اماراتی یا تحت نظر نیروهای یمنیِ تحت آموزشِ نیروهای اماراتی اداره می شوند. این زندان ها در پایگاه های نظامی، بنادر، برخی فرودگاه ها و خانه های ویلایی و حتی باشگاه های شبانه قرار دارند.

نظرات بسته شده است.