تحولات یمن| جزئیات عملیات ضربتی در خاک عربستان؛ شماری از مزدوران سعودی به اسارت درآمدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المیادین، یک منبع نظامی یمنی تاکید کرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند در تازه‌ترین عملیات خود، چهار روستا و چندین موضع نظامی سعودی در شرق و شمال کوه الدود و روبروی کوه الدخان در جیزان عربستان را به کنترل خود درآورند.

منبع یمنی همچنین از اسارت شماری از نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی در عملیات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در جیزان خبر داد. به گفته این منبع، در این عملیات گسترده، چهار خودروی نظامی متجاوزان هم منهدم شد.

این در حالی است که درگیری‌های شدیدی میان طرفین در شمال صحرای مرزی میدی در جریان است، جنگنده‌های سعودی در حمایت از نیروهای متجاوز و مزدور سعودی مناطق مختلف مرزی در  استان حجه در غرب یمن را به شدت بمباران کردند.

در نجران عربستان هم نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در یک عملیات ضربتی جدید به مواضع ائتلاف متجاوز حمله کردند که به هلاکت شماری از متجاوزان منجر شد.

از سوی دیگر ارتش و کمیته‌های مردمی، مواضع ارتش سعودی در مقابل گذرگاه مرزی علب در عسیر عربستان را با موشک کاتیوشا و توپخانه هدف قرار دادند.

در  استان الجوف در شرق یمن و هم مرز با عربستان هم، هشت مزدور سعودی بر اثر  انفجار دو مین، کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانسته بودند حمله گسترده متجاوزان و مزدوران سعودی به مواضع خود در صحرای الاجاشر بین نجران عربستان و الجوف یمن را دفع کنند که در نتیجه آن شماری از متجاوزان کشته و دو خودروی نظامی آنها منهدم شد.

از سوی دیگر نبرد ارتش و کمیته‌های مردمی با نیروها و مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در ساحل غربی یمن و به طور خاص در اطراف مناطق السویق و المغرس ادامه دارد، در حالی که متجاوزان و مزدورانشان از حمایت گسترده جنگنده‌هایشان برخوردار  هستند که مناطق مسکونی و اماکن خدماتی و حتی زمین‌های کشاورزی در جنوب استان الحدیده را به شدت بمباران می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن