متجاوزان سعودی به جای حمله مجبور به دفاع شدند

18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از افکارنیوز،

خبرنگار المنار در صنعاء در گزارشی گفت: عربستان سعودی و ائتلاف نظامی‌اش در خاک یمن از مهاجم به مدافع تبدیل شده‌اند. تحوّل کیفی که اداره ساخت تسلیحات نظامی در یمن به وجود آورده و نیز تاکتیک‌های نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه های مختلف درگیری، باعث شده است معادله نظامی جدیدی شکل بگیرد.

سرتیپ عابد الثور، معاون رئیس اداره عقیدتی نیروهای مسلح یمن گفت: «ما امروز وزنه مهمی در جهان هستیم. به مبارزه دعوت و به آن عمل کردیم و هشدار دادیم و به هشدار هم عمل کردیم. تهدید کردیم و به تهدیدمان عمل کردیم. هیچ نیرویی امروز در هر جای یمن از سلاح‌های ما در امان نیست و ما می توانیم به هر نقطه ای در عربستان و امارات هم برسیم و پیام‌هایمان را به ابوظبی و فرودگاه خالد و ریاض و شرکت آرامکو داده‌ایم و اینها بزرگترین پیام‌ها برای کسانی است که بدانند و درک کنند.»

خبرنگار المنار گفت بیش از ۵۰ دستگاه خودروی نظامی و زرهی نیروهای متجاوز و اشغالگر در ژوئیه گذشته در حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن منهدم شدند. اینها علاوه بر ضربات سهمگین و دردناکی است که نیروهای مسلح یمن به ائتلاف سعودی و مزدورانش در چند روز گذشته از حملات بالستیکی گرفته تا حملات پهپادها و عملیات مشترک تا کمین محکم در منطقه دریهمی در جنوب الحدیده، وارد کرده‌اند.

سرتیپ یحیی سریع، رئیس اداره عقیدتی نیروهای مسلح یمن گفت: «در نتیجه این عملیات بیش از ۱۵۰ مزدور نیروهای متجاوز و اشغالگر از جمله شماری از فرماندهان ارشد کشته یا زخمی یا تسلیم شدند و یک گردان و شماری از نیروهای متجاوز در شماری از نقاطی که تلاش می‌کردند فرار کنند در محاصره‌ای مرگبار قرار گرفتند.»

سرگرد فؤاد العرشی، متخصص در اطلاع رسانی نظامی گفت: «ستاد تبلیغات جنگ (ارتش و کمیته های مردمی یمن) در خطوط مقدم در نجران و عسیر و خوخه و مناطق مختلف جنگ حضور دارد تا تصویر واقعی رزمنده یمنی را که از سرزمین و کشور و اصولش دفاع می کند به نمایش بگذارد زیرا نبرد یمن، نبرد سرنوشت و نبرد مشخص کردن هویت عربی است.»

خبرنگار المنار گفت روشن است که چشم اندازی برای پایان تجاوز وجود ندارد اما پیروزی یمن بر تجاوز آمریکایی سعودی روشن تر شده است. ائتلاف جنگ علیه یمن میلیاردها دلار هزینه کرده اما هیچ گونه پیشروی یا پیروزی نداشته است و یمنی ها تأکید می کنند همه مزدوران و نیروهای متجاوز و اشغالگر دچار سرنوشت همان کسانی خواهند شد که در طول تاریخ، به یمن تجاوز کرده‌اند.

 

ارسال یک پاسخ