امارات پشت ما را در کمین انصارالله رها کرد/ باید در نبرد ساحل غربی تجدید نظر کنیم

21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عمر الصبیحی»، یکی از فرماندهان لشکر «عمالقه» مرکب از شبه نظامیان اهل جنوب یمن خبر داد پس از اینکه یک گردان کامل از این لشکر به مدت سه روز در پیرامون منطقه الدریهمی در جبهه ساحل غربی در محاصره ارتش یمن قرار گرفت امارات پشت آنها را خالی کرد.

به نوشته وبگاه یمنی «النجم الثاقب»، الصبیحی اظهار داشت: فرمانده گردان، در ابتدای امر مخالف پیشروی نیروهایش بود، اما برخی افسران اماراتی توانستند او را متقاعد کنند که بالگرد آپاچی با آنها خواهد بود، اتفاقی که هرگز نیفتاد و در نتیجه بیش از یکصد نفر از نیروهایش کشته و زخمی یا به اسارت گرفته شدند.
الصبیحی گفت: در ابتدای امر افسران و نظامیان اماراتی هم با ما در این جبهه حضور یافتند و معتقد بودند که این نبرد زود یکسره می‌شود، اما وقتی درگیری‌ها شدت یافت، نیروهای ما مقاومت کردند، اما همه اماراتی‌ها عقب نشستند.

وی تاکید کرد: امارات برخلاف چیزی که قبلا نشان داده بود، دیگر اشتیاقی برای ادامه نبرد الحدیده ندارد.

الصبیحی نیروهای متجاوز امارات را مسئول خالی شدن پشت نیروهای مسلح جنوب یمن خواند و از گروه های مسلح یمنی( ائتلاف سعودی) حاضر در جبهه ساحل غربی خواست در ادامه نبرد تجدید نظر کنند.
یگان های ویژه ارتش یمن دو روز پیش در عملیاتی منحصر به فرد گردان کاملی از عناصر مسلح وابسته به ائتلاف سعودی (گروه موسوم به لشکر المحضار) در منطقه الدریهمی در جبهه ساحل غربی یمن به محاصره کامل خود درآوردند.

نیروهای مسلح یمن هم روز یکشنبه در بیانیه‌ای نظامی جزئیات  این عملیات منحصر به فرد ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور علیه نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در بخش الدریهمی در جنوب الحدیده را منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عملیات نظامی منحصر به فردی در ساحل غربی انجام دادند و موفق شدند شمار زیادی از متجاوزان و اشغالگران سعودی و اماراتی را به کمینی که قبلا در اطراف شهر الدریهمی تعبیه شده بود، بکشانند.

این بیانیه افزود: در این عملیات بیش از ۱۵۰ مزدور و متجاوز کشته و زخمی شده و یا به اسارت نیروهای یمنی در آمدند که در بین آن‌ها برخی از سرکرده‌های مهم ائتلاف متجاوز سعودی هستند.

ارسال یک پاسخ