خوزستان| رونمایی از زندگینامه شهید حججی به زبان کودکان اثر هنرمند ماهشهری

17

علی چمن نژادیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرماهشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: سال گذشته که شهید محسن حججی به شهادت رسید مقام معظم رهبری ایشان را به عنوان نماد شهادت مظلومانه و حجتی پیش مردم معرفی کردند؛ ایشان در جلساتی مختلف هموار بر تولید محتوای اسلامی ایرانی برای بخش کودک و نوجوان تاکید داشتند.

وی گفت: پس از شنیدن بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون شهید محسن حججی بنده به کمک همسرم سیده زهرا هاشمی تصمیم گرفتم زندگی‌نامه شهید محسن حججی را به زبان کودک و نوجوان در قالب شعر بسرایم.

نویسنده کتاب قصه‌های پهلوان محسن برای علی کوچولو و بچه‌ها بیان کرد: بنده همراه با اعضای هیئت جوادالائمه(ع) شهرستان بندرماهشهر عازم منزل شهید محسن حججی در نجف آباد اصفهان شده و با همسر و پدر و مادر این شهید عالیقدر دیدار کردم؛ بیش از ۲۰ ساعت مصاحبه تصویری از خانواده شهید حججی در مورد زندگینامه محسن حججی تهیه شده و مجوزی کتبی برای انتشار زندگینامه محسن در ژانر کودک و نواجوان در سطح ملی از خانواده شهید محسن حججی گرفته شد.

وی گفت: زندگینامه شهید محسن حججی در ۱۲ قصه و تحت عنوان قصه‌های پهلوان محسن برای علی کوچولو و بچه‌ها در قالب نثر و نظم حماسی سروده شد؛ برای طراحی این کتاب بیش از ۱۲۰ میلیون ریال هزینه شده و این کتاب در ۱۰ هزار نسخه چاپ شده است.

چمن‌نژادیان عنوان کرد: این کتاب علاوه بر زبان فارسی به زبان‌های عربی و انگلیسی ترجمه شده است به‌زودی کتاب قصه‌های پهلوان محسن برای علی کوچولو و بچه‌ها بصورت کتاب صوتی در سه زبان عربی، فارسی و انکلیسی منتشر می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهدای بزرگی در سطح کشور وجود داشته که به کودکان و نوجوان معرفی نشده و فراموش شده‌اند، هدف ما از انتشار کتاب قصه‌های پهلوان محسن برای علی کوچولو و بچه‌ها این است که پهلوانان واقعی را به جهان و ایران معرفی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر، کتاب قصه‌های پهلوان محسن برای علی کوچولو و بچه‌ها در مراسم شهادت امام جواد(ع) در مسجد لسان شهرستان بندرماهشهر با حضور مردم، مدافعان حرم و امام جمعه این شهرستان توسط هیئت جوادالائمه رونمایی شد.

ارسال یک پاسخ