جنایت جدید سعودی‌ها/ ۱۸ صیاد یمنی به شهادت رسیدند

25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از المنار، هجده صیاد یمنی در حمله متجاوزان در دریای سرخ به شهادت رسیدند.
در همین حال دیوید میلیبند رئیس کمیته بین المللی نجات کنفرانسی خبری برای بررسی اوضاع انسانی در یمن و به خصوص الحدیده در منطقه باجل از توابع الحدیده برگزار کرد. میلیبند در این کنفرانس به شواهد برخی فجایع انسانی در استان الحدیده اشاره و تاکید کرد خودش طی سفر به یمن در جریان این فجایع قرار گرفته است. میلیبند گفت: جهانیان باید از خواب بیدار شوند و فجایع انسانی در یمن را ببینند. جهانیان باید چشمان خود را باز کنند و ببینند امکان جلوگیری از فجایع انسانی در یمن وجود دارد.
میلیبند در پایان کنفرانس خبری خود در اقدامی غیرمنتظره از پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران و نیز شنیدن سخنان اهالی الحدیده که در محل کنفرانس خبری حاضر بودند، خودداری کرد. همین امر باعث شد برخی از حضار پیام خود را از طریق شبکه المنار برای جهانیان ارسال کنند. بر همین اساس مدیر دفتر آموزش در منطقه باجل از توابع استان الحدیده به خبرنگار المنار گفت: مجامع بین المللی صداقت ندارند و از واقعیت‌های یمن چیزی نمی‌دانند. بیایید واقعیت را از زبان ما یمنی‌ها بشنوید. سازمان‌های بین المللی حقایق را تحریف می‌کنند و آن را وارونه جلوه می‌دهند.
همچنین میلیبند اعلام کرد در پایان سفر سه روزه خود به یمن که پیش از جلسه آینده شورای امنیت درباره یمن انجام می‌شود گزارشی از اوضاع واقعی غیرنظامیان در یمن را در اختیار کسانی که آن‌ها را طرف‌های بانفوذ در نیویورک خواند، قرار می‌دهد.

متجاوزان با وجود اطمینان از هویت صیادان یمنی آن‌ها را به شهادت رساندند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از العالم، متجاوزان با وجود اطمینان از این که سرنشینان قایق یمنی صیاد هستند مرتکب جنایتی شدند که به شهادت هجده نفر از آن‌ها منجر شد.
وزارت حقوق بشر از چگونگی ارتکاب جنایت متجاوزان علیه صیادان اهل استان الحدیده یمن خبر داد و اعلام کرد یکی از کشتی‌های جنگی متجاوزان قایق این صیادان را که تعداد آن‌ها نوزده نفر بود در آب‌های منطقه‌ای تفتیش کرد، ولی چیزی در قایق آن‌ها پیدا نکرد و پس از آن که به هویت آن‌ها پی برد و مجوز صیادی آن‌ها را مشاهده کرد به صورت ناگهانی به قایق آن‌ها تیراندازی کرد و آن را به آتش کشید و فقط یکی نفر از سرنشینان این قایق زنده ماند و ماجرای حمله به قایق را که به شهادت هجده نفر از سرنشینان انجامید روایت کرد.
متجاوزان در جنایتی دیگر یک صیاد مسن یمنی را رها کردند تا در برابر دیدگان فرزند و همکاران خود در دریا غرق شود و به آن‌ها اجازه ندادند وی را نجات دهند. ابراهیم شیر گزارشگر العالم در گزارشی همراه با پخش تصاویری از محل جنایت حمله به قایق صیادان یمنی گفت: سعودی‌ها و متحدان آن‌ها مرتکب جنایتی دیگر در یمن شدند و هجده صیاد یمنی از اهالی منطقه الخوخه در استان الحدیده یمن را با حمله به قایق آن‌ها در نزدیک سواحل این منطقه به شهادت رساندند. این جنایت در پی ازسرگیری حملات متجاوزان در ساحل غربی روی داد حال آن که سازمان ملل درباره خطر وقوع فاجعه انسانی در این منطقه به سبب خطراتی که جان هزاران غیرنظامی را تهدید می‌کند هشدار داده بودند. جنبش انصارالله یمن جامعه بین المللی را به همدستی با عربستان سعودی و متحدان آن در حمله به الحدیده متهم کرد و محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد حمله به انبار‌های بین المللی غذا در الحدیده نشان دهنده اجرای طرح متجاوزان سعودی- آمریکایی- اماراتی و متحدان آن‌ها برای نابود کردن انبار‌های غذا و دیگر تاسیسات زیربنایی در مناطق پر جمعیت است. وی افزود تسامح و تساهل بین المللی با متجاوزان آن‌ها را برای ارتکاب چنین جنایاتی گستاخ کرده است.
از سوی دیگر ائتلاف تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان سعودی مانع از فعالیت پل هوایی شد که بر اساس توافق امضا شده بین وزارت بهداشت یمن و سازمان جهانی بهداشت و هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل ایجاد شده بود. این اقدام پس از آن انجام می‌شود که سازمان‌های بین المللی بین المللی متعهد شدند بیمارانی را که به سبب محاصره شدید علیه یمن برای درمان با مشکل روبرو شده اند و بیشتر آن‌ها مبتلا به بیماری‌های مزمن هستند به خارج منتقل کنند. همه این اقدامات در برابر چشمان مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل به یمن صورت می‌گیرد که بدون ایراد هرگونه اظهاراتی، یمن را ترک کرد.
از سوی دیگر روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از کنگره این کشور خواست از تصویب توافق ادامه حمایت‌های آمریکا از ائتلاف تجاوز به یمن خودداری کند. کنگره آمریکا این هفته درباره ادامه حمایت از این ائتلاف یا توقف حمایت از آن تصمیم گیری می‌کند. روزنامه واشنگتن پست این سوال را مطرح کرد که آیا ائتلاف و به تبع آن آمریکا می‌خواهند در مسیر صلح در یمن که سازمان ملل نیز از آن حمایت می‌کند گام بردارند یا خیر؟

ارسال یک پاسخ