زنگ مهر و مقاومت در مدارس کردستان نواخته می‌شود

16

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،رشید قربانی  گفت: در راستای گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردی‌های رزمندگان غیور اسلام در هشت سال دفاع مقدس و به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس زنگ مهر و مقاومت در مدارس کردستان نواخته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این مراسم با حضور مسوولان، فرهنگیان و دانش‌آموزان در یکی از مدارس استان همزمان با آغاز سالتحصیلی جدید نواخته می‌شود، بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت میان دانش‌آموزان از اهداف برگزاری این آئین است.
وی به سایر برنامه‌های اموزش و پرورش در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:  فضاسازی و تبلیغات محیطی در سطح واحدهای اداری و آموزشی، پخش آهنگ‌های حماسی در مدارس استان، دعوت از خانواد‌های معظم شهداء، ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز برای شرکت در برنامه‌های بازگشایی مدارس  از اهم برنامه‌های این هفته است.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان افزود: اختصاص سربرگ مکاتبات اداری به جملاتی در خصوص دفاع مقدس، برگزاری ویژه برنامه‌‌‌هایی در سطح ادارات و مدارس همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و حضور تشکل‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان در مراسم غبار  روبی و عطر‌افشانی گلزار شهدای معظم و سرکشی به خانواده معظم شهداء از دیگر برنامه‌های این هفته به شمار می‌روند.
قربانی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه عکس و پوست ، آثار و نشریات و یادمان‌های شهداء در ادارات و مدارس، تعبیه سنگر، ایستگاه صلواتی و یادمان دفاع مقدس در مبادی  ورودی ادارات، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان، برگزاری جلسات بصیرتی با استفاده از سخنرانان، فرماندهان و نخبگان دوران دفاع مقدس، بیان خاطرات رزمندگان اسلام و ایثارگران دوران دفاع مقدس در مدارس وادارات برنامه‌های دیگر این هفته است.
وی تجلیل وتکریم ایثارگران فرهنگی در نشست‌‌ها و گردهمایی‌های پیش بینی شده شهرستان، منطقه و ناحیه را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس برشمرد و عنوان کرد: اختصاص موضوع انشاء به دستاوردهای دوران هشت سال دفاع مقدس و قرائت وصیت نامه‌های شهدای دانش‌آموز و فرهنگی در مراسم آغازین مدارس از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این هفته است.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مراکز اداری و آموزشی استان تشکیل شده و برنامه‌های یاد شده  در راستای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این ستاد در استان پیگیری و اجرا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ