موکب احمدبن‌موسی(ع) روزانه آمادگی پذیرایی از پنج هزار زائر را دارد

9

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، جلسه هماهنگی برپایی و امور اجرایی موکب مردمی احمدبن موسی(ع) در شهر کربلای معلی در ایام اربعین حسینی به میزبانی نهاد نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز برگزار شد.

مسعود راستی دبیر اجرایی این موکب ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده در سال ۹۶، برنامه‌های اجرایی این موکب در اربعین ۹۷ را تشریح کرد و از آمادگی این موکب برای پذیرایی از ۵۰۰۰ زائر در روز خبر داد.

همچنین در این مراسم، آیت‌الله دژکام مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی را گنجینه معنوی بی‌نظیر برای ملت‌های مسلمان خواند و بر لزوم خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار حسینی تاکید کرد.

رئیس هیات امنای موکب احمد ابن موسی(ع) خاطرنشان کرد: ایام پیاده‌روی اربعین حسینی، فرصتی مغتنم است که باید از آن در جهت ارتباط‌گیری و شبکه‌سازی با مسلمانان دیگر کشورها بهره گرفت.

وی گفت: در ایام اربعین حسینی، از بیش از سی کشور اسلامی شاهد حضور و اجتماع میلیونی مسلمانان و شیعیان در مراسم پیاده‌روی هستیم که باید قدر این فرصت را بدانیم و برای بهره‌گیری و ارتباط مستمر و مناسب با مسلمانان دیگر کشورها برنامه‌ریزی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین تصریح کرد: علاوه بر این موکب، باید از ظرفیت دیگر موکب‌هایی که از استان فارس در مسیر شهر مقدس کربلا در خاک ایران و یا عراق برپا می‌شوند نیز بهره گرفت و برای خدمات‌رسانی و ارائه محتوای مطلوب فرهنگی به زوار حسینی، تلاش و برنامه‌ریزی مطلوبی صورت بگیرد.

 

ارسال یک پاسخ