خون کودکان بی‌گناه یمن دامن آل سعود را گرفت

17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار   قم فردا، با اشاره اقدام وحشیانه عربستان در کشتن روزنامه‌نگار منتقد این کشور اظهار داشت: امروز خون کودکان مظلوم یمن و خون مردم بی‌گناه سوریه که توسط عربستان سعودی ریخته شده خودش را نشان می‌دهد و چهره‌ای واقعی دولت عربستان سعودی را به مردم دنیا نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: اقدام عربستان سعودی در قتل خاشقچی انجام داد نشان از این است که عربستان به هیچ حقوق و معاهده‌ای پابند نیست و نگاه عربستان قرون‌وسطایی است
آصفری افزود: این‌گونه رفتارهای وحشیانه برای اولین بار نیست که از سوی رفتارهای عربستان اتفاق می‌افتد اما جای تأسف دارد از دولت آمریکا، دولتی که اگر یک‌گوشه دنیا یک اتفاقی بیفتد به اسم حقوق بشر وارد می‌شود و آن دولت را موردتهاجم و تحریم قرار می‌دهد، اما در پرونده قتل خاشقچی شاهد هستیم که پول و نفوذ عربستان سعودی موجب شده تا آمریکا موضع ذلیلانه و ظالمانه نسبت به قتل خاشقچی موضع منفعلانه بگیرد.
وی تصریح کرد: درگذشته هم شاهد بودیم زمانی که قرار بود سازمان ملل در خصوص جنایات عربستان در یمن تصمیم‌گیری کند این کشور از امضای چک‌های سازمان ملل خودداری کرد و همین عامل باعث عقب‌نشینی سازمان ملل از موضع خود شد.
نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در موضوع خاشقچی هم‌چنین اتفاقی شکل‌گرفته و مطمئناً دلارهای سعودی کار خود را خواهد کرد لذا برخورد عربستان با مخالف خودش نشان می‌دهد که این کشور برای حفظ سلطنت خودش اجازه به هیچ مخالفی نمی‌دهد و تنها هدفش از بین بردن مخالفان به هر نحوی است.
وی بیان داشت: مجامع بین‌المللی به‌خصوص شورای امنیت، سازمان دیده بان بین‌الملل و سازمان کنفرانس اسلامی این روزها در سکوت معناداری بسر می‌برند که جای سؤال دارد.

انتهای پیام /

ارسال یک پاسخ