چرا می‌شود به آینده امیدوار باشیم؟/ ایران رتبه اول ظرفیت‌های استفاده نشده در دنیا +اینفوگرافیک

16

چرا باید به آینده امیدوار باشیم؟ +اینفوگرافیکبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه جامع اقدام مشترک یا همان برجام در سال ۲۰۱۵ میان تهران و کشورهای ۱+۵ منعقد شد که بر اساس آن، ایران متعهد شد در قبال لغو تحریم‌های هسته‌ای، اعمال محدودیت‌هایی بر برنامه هسته‌ای خود را بپذیرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از بدو ورود به کاخ سفید همواره بر خروج این کشور از برجام تأکید داشت. رئیس جمهور آمریکا چند ماه پیش در اقدامی خصمانه و خلاف قوانین بین‌المللی در سخنرانی خود در کاخ سفید رسماً خروج آمریکا از این توافقنامه را اعلام کرد و همچنین گفت فرمانی را امضا خواهد کرد که تحریم‌ها را علیه ایران باز خواهد گرداند.

بر همین اساس دولت آمریکا اعلام کرده که تصمیم دارد از چند وقت دیگر تحریم‌های زیادی را مجدداً علیه ایران وضع خواهد کرد و با همین اظهارات قصد ناامید کردن مردم ایران را دارند. متأسفانه در این فضا برخی از عناصر داخل کشور هم با ساده‌لوحی در همین راستا اظهارنظر می‌کنند و مدام سعی می‌کنند به مردم القا کنند که هیچ راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا وجود ندارد. اما حقیقت درست برعکس است؛ در کشور ما ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که اگر به درستی از آن‌ها استفاده شود، کشور در مقابل دشمنی‌های آمریکا مقاوم شده و حداقل آسیب را می‌بیند و جایی برای ناامیدی وجود ندارد.

در ادامه یک اینفوگرافیک از ظرفیت‌های موجود در کشور مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد چرا باید به آینده امیدوار باشیم و می‌گوید که ایران رتبه اول ظرفیت‌های استفاده نشده در دنیا است.

هرچه جهانی تر شویم تحریم غیر ممکن تر خواهد شد

ارسال یک پاسخ