وقایع یمن

منتظر حقوق بشر نباشید، برای ظهور دعا کنید

نقوی حسینیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عربستان سعودی از ششم فروردین سال ۱۳۹۴ به منظور مقابله با انقلاب مردم یمن به این کشور حمله نظامی کرد و در این حملات شهرها و مناطق غیرنظامی یمن را بمباران می‌کند که موجب کشتار هزاران یمنی و آوارگی میلیون ها نفر دیگر شده است. این جنایت سعودی‌ها در زیر سایه حمایت کشورهای غربی و سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر، سازمان‌ها و مجامع بین‌الملی در حال رخ دادن است.

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که بیش از ۶ هزار کودک از ابتدای جنگ علیه یمن در سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون کشته و یا زخمی شده‌اند و هر ده دقیقه یک کودک در یمن به دلیل بیماری‌هایی که قابل پیشگیری هستند می‌میرد.

سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در حساب توییتری خود، با انتقاد از سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر و شورای امنیت در قبال جنایات عربستان سعودی در یمن، اظهار داشت منتظر حقوق بشر نباشید، برای ظهور دعا کنید.

نقوی حسینی در توییتر نوشت:

«در هرجای دنیا اگر کودکی درحمله‌ای به قتل رسیده بود، شورای امنیت قطعنامه حمله به آن کشور را صادر می‌کرد اما در یمن بیش از ۶هزار کودک معصوم با بمب‌های آمریکایی قتل‌عام شده ولی آمریکا نه تنها علیه عربستان حرفی نمی‌زنند، شورای امنیت نیز خاموش است.

منتظر حقوق بشر نباشید، برای ظهور دعا کنید.»

نقوی حسینی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن