وقایع یمن

کودکان یمنی حتی در بیمارستان نیز در خطر مرگ هستند

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، سازمان یونیسف طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کودکان بستری در بیمارستان «الثوره» در شهر «الحدیده» در آستانه مرگ قرار دارند.

«هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف در یمن طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «سبأ» منتشر شد، اعلام کرد: زندگی ۵۹ کودک که ۲۹ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان «الثوره» الحدیده بستری هستند، به دلیل درگیری‌های خشونت‌بار جاری در این استان، در خطر است.

در این بیانیه آمده است: در استان الحدیده و استان‌های مجاوز آن، ۴۰ درصد از ۴۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید در رنجند و به همین دلیل، برخی از آن‌ها که وضعیت جسمانیشان بحرانی شده، به بیمارستان انتقال یافته‌اند تا تحت درمان دارویی قرار گیرند، اما در بیمارستان نیز، این کودکان در معرض مرگند. حتی رساندن و سپس ترخیص این کودکان به تنها بیمارستان فعال در منطقه که الثوره است، بسیار خطرناک است و دسترسی به این بیمارستان ساده نیست.

در این بیانیه بر ضرورت توقف درگیری‌های خونین در الحدیده و هدف قرار دادن زیرساخت‌های آن از جمله بندر این شهر و تضمین سلامت کلیه کسانی که می‌خواهند به این بیمارستان مراجعه کنند، تاکید شده است.
هنریتا فور همچنین درباره خسارت‌های مصیبت‌بار احتمالی در صورت هدف قرار گرفتن بندر الحدیده و توقف فعالیت آن که تنها راه ورود ۸۰ درصد از کمک‌های انسان‌دوستانه، سوخت و کالا‌های تجاری به یمن است، هشدار داد.

بندر استراتژیک الحدیده در ساحل دریای سرخ قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ زده یمن است. با وجود هشدار‌های گروه‌های مستقل حقوق بشری درباره پیامد‌های مصیبت‌بار حمله به این بندر، هنوز آمریکا و کشور‌های غربی در حال حمایت تسلیحاتی و لجستیکی ائتلاف سعودی علیه یمن هستند.

نزدیک به چهار سال است که ائتلاف سعودی یمن را تحت محاصره زمینی، دریایی و هوایی قرار داده و سایه انفعال سازمان ملل، با حملات متعدد به استان‌های مختلف این کشور، شهروندان غیر نظامی و کودکان یمنی را به گام مرگ می‌کشاند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن