وقایع یمن

۱۴ میلیون یمنی روی خط گرسنگی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌العربی نوشت، ۳۵ سازمان غیردولتی یمنی و بین‌المللی در بیانیه‌ای ضمن هشدار نسبت به اینکه ۱۴ میلیون تن در یمن در معرض گرسنگی و قحطی قرار دارند، خواستار توقف جنگ در این کشور شدند.

طبق این بیانیه، فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر، سازمان غیردولتی اقدام علیه گرسنگی، سازمان بین‌المللی “کِر”، آکسفام، پزشکان بین‌المللی و سازمان‌های یمنی این درخواست را امضا کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است: ۱۴ میلیون زن، مرد و کودک در یمن در آستانه گرسنگی قرار دارند و اکنون اتخاذ اقدام فوری در این زمینه بیش از هر زمان دیگری لازم است.

این سازمان‌ها همچنین خواستار تضمین توقف فوری اقدامات جنگی در یمن شدند.

یمن از سال ۲۰۱۴ میلادی شاهد جنگ میان نیروهای انصارالله و نیروهای هم‌پیمان عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن است و با دخالت عربستان و حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی تحت رهبری ریاض در مارس ۲۰۱۵ میلادی برای حمایت از منصور هادی، جنگ در این کشور تشدید یافت.

طبق گزارش این بیانیه، بحران انسانی در یمن به دست خود انسان‌ها ایجاد می‌شود و نتیجه مستقیم اعمال محدودیت‌های شدید طرف‌های درگیر در درسترسی برای غذا، سوخت، واردات دارو و کمک‌های بشردوستانه است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: کاهش ارزش ریال یمن و عدم پرداخت حقوق کارگران وضعیت یمن را بحرانی‌تر کرده است.

این سازمان‌ها همچنین اعلام کردند: ما از دولت‌ها می‌خواهیم تلاششان را برای تضمین ورود مواد ضروری بدون هیچ مانعی چند برابر کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن