درخواست ۵۰ نماینده پارلمان اروپا برای برقراری آتش‌بس فوری در یمن

9

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، پنجاه عضو پارلمان اروپا خواستار آتش بس فوری در یمن و بازگشت طرف‌های درگیر به میز مذاکره شدند.  این نمایندگان پارلمان اروپا در پایان کنفرانس «دعوت به صلح در یمن» که در ساختمان مجلس نمایندگان فرانسه در پاریس برگزار شد، خواستار تعلیق صادرات سلاح به طرف‌های درگیر در یمن شدند.

برگزارکنندگان این کنفرانس تاکید کردند دعوت به توقف جنگ در یمن اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، زیرا نخستین جمعیت پارلمانی اروپایی آن را مطرح کرده است. این جمعیت از همه کشور‌های اروپایی می‌خواهد برای توقف جنگ در یمن تلاش کنند.

شرکت‌کنندگان در این کنفرانس، اوضاع انسانی را در یمن بررسی و تاکید کردند رنج غیرنظامیان در این کشور غیرقابل تحمل شده است. نمایندگان اروپایی تاکید کردند جنگ ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن، جنگ ظالمانه و بیهوده‌ای است که باید فوری متوقف شود.
کمال الجندوبی، رئیس کمیته تحقیقات سازمان ملل در موارد نقض حقوق بشر در یمن، در کنفرانس پاریس گزارشی درباره اوضاع مصیبت‌بار انسانی در یمن به علت ادامه جنگ در این کشور ارائه کرد.

ارسال یک پاسخ