نویسنده کتاب «شهید حججی» این‌ بار کتاب «شهید حدادیان» را می‌نویسد

39

– اخبار فرهنگی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، محمدعلی جعفری نویسنده که پیش از این آثاری چون «عمار حلب»، «سر دلبری»، «خانه مغایرت»، «شغل شریف» را نوشته بود این‌ بار کتاب شهید امینت محمد حسین حدادیان را به پایان می‌رساند.

بر اساس این گزارش، جعفری به تازگی نیز کتابی صریح درباره شهید محسن حججی نوشته و آن را از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار کتاب کرده است.

اختصاصی|جزئیات جدیدی از نحوه شهادت شهید بسیجی آشوب خیابان پاسداران "محمدحسین حدادیان"

این نویسنده در صفحه شخصی اش از نگارش کتاب شهید حدادیان خبر داد.

این نویسنده در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: جرقه اولیه این کار از پیام یک مخاطب شروع شد که برایم نوشت: «غرض از مزاحمت؛
یادم می آید زمانی که قرار بود کتاب محسن حججی را بنویسید در شمسه نوشته بودید محمدحسین محمدخانی گرفتارتان کرده بود و از محسن حججی خواسته بودید،کاری به کارتان نداشته باشد،بگذارد روایت کنید و بگذرید…
با «عمار حلب» و «قصه دلبری» ما را هم گرفتار کردید… یک جوری گرفتار کردید که تمام زندگی مان بهم ریخت! و چه بهم ریختن شیرینی… خدا میداند با خواندن سربلند چه بر سرمان می آید…
حالا که «سربلند» به چاپ رسیده است، میخواهم پیشنهاد دهم گرفتار یک محمدحسین دیگر شوید… یک محمد حسین از جنس دهه هفتادی ها! بدجوری آدم را گرفتار میکند، آنقدر که روضه مجسم شب هشتم میشود برای تمام ماه ها.‌‌..  این محمدحسین با دیگران یک‌فرق اساسی دارد! اگر محمدحسین محمدخانی ما و حاج عمار سوری هاو عراقی ها در قلب حلب به حسین پیوست، محمدحسین حدادیان شب شهادت حضرت مادر،در قلب تهران به دست کسانی اربا اربا شد که ذکر علی علی بر لب داشتند و کینه علی در قلب شان می‌جوشید… محمد حسین را دراویش اسیر کردند، به مسلخ کشاندند، شهید کردند و بعد هلهله سردادند..‌.
 محمدحسین حدادیان بدجوری آدم را گرفتار می‌کند… حیف است قلمی که اینگونه این همه  را اسیر حاج‌عمار کرده، محمد حسین حدادیان را روایت نکند…» و تصمیم گرفتم این کار  را انجام دهم و این توفیقی بود که خود شهید نصیبم کرد.

جعفری گفت: در میانه نگارش کتاب هستم و در این کتاب قصه شهادت محمد حسین چهره واقعی دراویش را به خوبی نشان می‌دهد.

شهید امنیت محمدحسین حدادیان بسیجی جوانی بود که روز ۳۰ بهمن سال گذشته در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به دست اغتشاشگران در خیابان پاسداران تهران به شهادت رسید.

ارسال یک پاسخ