یادواره اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد

20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس ، صبح امروز سومین یادواره شهید محمد احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد.

سومین یادواره شهید محمد احمدی جوان با همت دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر در زادگاه شهید جوان با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه های استان و مردم شهید پرور استان بوشهر برگزار شد. سخنران این مراسم معنوی سردار اهوازیان از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود.

شهید محمد احمدی جوان در پنج اسفند ماه ۱۳۶۸ برابر با شب مبعث رسول اکرم (ص) در روستای باشی از توابع شهرستان تنگستان و از دیار رئیسعلی  دلواری استان بوشهر متولد شد. شهید در مهرماه ۱۳۹۴ به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم مطهر اهل بیت(س)  به سوریه اعزام شد و در ظهر تاسوعای حسینی  در حومه شهر حلب توسط تکفیری ها مورد اصابت ترکش قرار می گیرد و درحالی که دو چشم خود را از دست داده بود مجروح شده و پس از ۴۳ روز بستری  شدن و تحمل درد های ناشی از جراحت های میدان نبرد  در یکی از بیمارستان های تهران در روز جمعه ۱۳ آذر ماه (روز معراج پیامبر اکرم(ص) ) به عنوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهربه خیل عظیم شهیدان پیوست. پیکر این شهید پس از تشیع در شهر بوشهر در گلزار شهدای روستای باشی شهرستان تنگستان آرام گرفت.

 

ارسال یک پاسخ