شهید

ساخت مسکن روستایی به همت سپاه استان کرمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،سرهنگ کاظمی معاون هماهنگ کننده سپاه استان کرمان امروز در جلسه هماهنگی یادواره ۵۵۰ شهید شهرستان سیرجان که در فرمانداری این شهر برگزار شد با اعلام این مطلب گفت: هدف از برنامه‌ها و یادواره‌های شهداء ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت درجامعه هست که مردم استان کرمان این فرهنگ و شاخصه را دارند و امروز در قالب این فرهنگ است که مشکلات حل می‌شود.

وی افزود: امروز مسئولین هم در قالب این فرهنگ بیشتر و بهترمی توانند خدمت کنند لذا ما در برنامه‌های یاد و خاطره شهداء خدمت رسانی به مردم و رفع مشکلات جامعه را در این قالب طراحی کرده ایم و ظرفیت هر شهرستان را در یادواره‌های شهداء مشخص کردیم و تغییر در زندگی و رویه کار‌ها را هماهنگ با فرهنگ شهید و شهادت برنامه ریزی کرده ایم.

سرهنگ کاظمی گفت: مصوبه‌های ستاد‌های شهرستان‌ها در استان ثبت و اجرایی می‌شود و با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تغییر رویه زندگی مردم و تغییر کاری مردم را خواهیم داشت و حتی کتاب‌های سبک زندگی به روش شهداء و تربیت فرزندان با این سبک برای جوانان تدارک دیده شده است.

در این جلسه  منصور مکی آیادی فرماندار سیرجان گفت: از ابتدای سال جاری بیش از ۶۰ مراسم گرامیداشت و یادواره شهداء در دانشگاه‌ها، مدارس و محلات و مساجد برگزار شده است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن راه شهداء از اهداف این یادواره‌ها بوده و خواهد بود.

وی افزود: مردم و مسئولین در قبال خون شهداء مسئول هستند باید بتوانیم پاسخگوی عملکرد خود در مقابل آنان باشیم.

در این مراسم حجت الاسلام سید محمود حسینی امام جمعه سیرجان از همراهی و هماهنگی همه برنامه‌های فرهنگی شهرستان با سیره و سبک شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبرداد وگفت: انجمن‌های خیریه هم کمک‌ها و برنامه‌های خود را با نام شهداء به مردم ارائه می‌دهند.

در پایان این مراسم شرکت کنندگان در جلسه هماهنگی یادواره شهدای سیرجان به روستای کهن شهر علیا سیرجان عزیمت و عملیات ساخت۳۵ واحد مسکونی ۵۰ متری برای محرومین این روستا آغاز شد و به گفته سرهنگ کاظمی این طرح مسکونی با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال یعنی هر واحد مسکونی ۳۵۰ میلیون ریال ساخته خواهد شد و به زودی تحویل واجدین شرایط می‌شود و این طرح هم با نام و یاد شهداء اجرا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن