تجلیل جشنواره هنر مقاومت از خانواده شهید حججی

8

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، امین صافی زاده مدیر روابط عمومی این جشنواره گفت: همزمان با مراسم اختتامیه کارگاه‌های آموزشی بخش تبلیغات شهری که با استقبال خیره کننده و چشمگیر علاقمندان در استان اصفهان همراه بود، از خانواده شهید والامقام و سربلند مدافع حرم محسن حججی نیز تقدیر خواهد شد.
وی افزود: این مراسم عصر امروز و از ساعت ۱۵ در سالن همایش‌های حوزه هنری استان اصفهان و با حضور جمعی از اساتید هنرهای تجسمی کشور از جمله مسعود نجابتی، حسین چمن خواه، سیدمحسن حسینی، مجتبی مجلسی و سیدهادی قادری و شخصیت‌های و مسئولین استانی برگزار خواهد شد.

* دهم دی ماه، آخرین مهلت ارسال اثر بخش پرچم و کتیبه
علی حیاتی دبیر بخش پرچم و کتیبه این جشنواره ضمن ابراز رضایت از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه این بخش گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و نظر مساعد شورای سیاست گذاری جشنواره ، کارگاه آموزشی بخش پرچم و کتیبه جشنواره هنر مقاومت طی سه روز با حضور اساتید برجسته ای چون محمد روح الامین و صابر شیخ رضایی در نگارخانه شهید آوینی گروه هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت برگزار شد .
حیاتی افزود: به دلیل اینکه بخش پرچم و کتیبه جزو بخش های نو ظهور و نوپا می باشد و تقریبا به جز دوستان مان که در گروه مشعر دراین حوزه فعالیت می کنند تقریبا در کشور پایگاه ثابت و حرفه ای برای ترویج و بسط این محصول هنری پرکاربرد و پرمخاطب نداریم و ما در این بخش از جشنواره هم ر حال کسب تجربه هستیم و هم از تجربیاتی که طی سالها تو سط اساتید مختلف کسب شده است استفاده می کنیم و در اختیار علاقمندان می گذاریم.
مدیر گروه هنری موکب ادامه داد: یکی از ثمرات و نتایج این کارگاه سه روزه این بود که ما متوجه این نکته شدیم که تلفیق و هماهنگی بین طراحان، خوشنویسان و هنرمندان و بخش تولید و صنعت گران فعال در این بخش باید روند رو به رشد و حداکثری بگیرد، چراکه خلأ هماهنگی بین این دو بخش احساس می‌شود و می‌توان با هم افزایی و تجمیع امکانات شاهد گسترش و رشد محصولات این بخش حتی در عرصه های جهانی باشیم.
حیاتی در خصوص برپایی و ادامه ورکشاپ ها و کارگاه های اموزشی نیز گفت:به غیر از کارگاه تهران که با حضور علاقمندان به پایان رسید یک کارگاه آموزشی هم در شهر مشهد مقدس خواهیم داشت و بسیار متاسفیم که به دلیل کمبود امکانات و زمان لازم نمی توانیم در شهرهای دیگر این کارگاه‌ها را برگزار کنیم. لذا شرمنده دوستان و متقاضیان در شهرهای اصفهان تبریز اهواز شیراز هستیم ولی در صدد هستیم پس از پایان جشنواره به همت اساتید و دوستان علاقمند، برگزاری این کارگاه‌ها را ادامه دهیم.
وی در خصوص تمدید مهلت ارسال آثار این بخش گفت: تا کنون بحمدالله آثار خوبی به دبیرخانه جشنواره رسیده است ولی با توجه به ظرفیت‌های موجود از نظر من راضی‌کننده نیست و امیدواریم تا دهم دی ماه که آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه است شاهد آثار مطلوب و باکیفیتی باشیم.
پنجمین جشنواره هنر مقاومت، در ۱۰ بخش «پوستر»، «تبلیغات شهری»، «کارتون و کاریکاتور»، «تصویر سازی»، «طراحی صنعتی»، «پرچم و کتیبه»، «تایپوگرافی»، «گرافیک متحرک»، «نقاشی دیجیتال»، «عکس» و بخش ویژه «علمی ـ پژوهشی» توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح با دبیری مسعود نجابتی دی و بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ