به خاله شهید حججی و مادر ۵ شهید هم رحم نکردند! + عکس

57

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه جهاد و مقاومت مشرق، حاجیه خانم معصومه حججی، مادر شهیدان علی، عباس و حسینعلی ناصحی و مادربزرگ شهیدان احمد تاسعی و مهدی نوریان، به فرزندان شهیدش پیوست.

مراسم تشییع و خاکسپاری این مادر صبور، امروز بعد از نماز ظهر و عصر، برگزار خواهد شد.

اعلامیه مراسم تشییع

بی مهری بیمارستان به مادر ۳ شهید

این مادر مقاوم، دختر مرحوم شیخ احمد حججی و خاله ی پدر شهید محسن حججی بود که در روزهای پایانی عمرش به رغم بیماری شدید و نیاز به رسیدگی های بیمارستانی، با برخورد نامناسب پرسنل بیمارستان شهید محمد منتظری روبرو و به اجبار، ترخیص شد.

بیشتر بخوانیم:

مادر شهیدان «موسوی» درگذشت روز خواستگاری خبر شهادت دادند / پیکر محمد جایی برای بوسیدن نداشت! رفتن به جبهه جایزه کارنامه قبولی یک جوان

یکی از اقوام مرحومه، نامه ای از شرح حال این مادر در اختیار مشرق قرار داد که متن کامل آن چنین است:

بسمه تعالی

مقام معظم رهبری) در تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ به علت نامساعد بودن حال عمومی خانم معصومه حججی مادر شهیدان والا مقام با فوریتهای پزشکی ۱۱۵ تماس حاصل شده و پس از معاینات اولیه اورژانسی اقدام به انتقال بیمار به بیمارستان شهید محمد منتظری می نماید. در بدو ورود دختر ایشان همراه بیمار ابتدا به پذیرش راهنمایی و از نامبرده درخواست ۶,۵۰۰ تومان جهت پذیرش می شود. به علت شتاب زدگی، همراه بیمار پول همراه خود نداشته است و مجبور می شود جهت پذیرش از یکی از کادر اورژانس بیمارستان این مبلغ را قرض گرفته تا معاینات پزشکی و آزمایشات اولیه صورت پذیرد.

مادر شهیدان ناصحی در منزل

در ادامه خانم معصومه حججی مادر شهیدان به بخش زنان منتقل شده و با وخیم تر شدن حال ایشان به مرکز ccu بیمارستان انتقال پیدا می کند.
از بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه ۹۷ بیمار، هوشیاری خود را از دست داده و به علت عدم رسیدگی بیمارستان، بیمار کلیه های خود را از دست داده و در روز پنج شنبه ۲۲ آذر بیمار به کما می رود.
در روز پنج شنبه ۲۲ آذر، بیمار در حالی که در حالت کما و از نظر کلیه مشکل داشت ساعت یک بامداد از طرف کادر پزشکی بیمارستان ترخیص شد که خانواده ی این بزرگوار پس از آگاهی با حضور در مرکز ccu و مشاهده حال وخیم بیمار که هوشیاری نداشت و با اکسیژن تنفس می کرد از کادر پرستاری درخواست نمودند که جابه جایی بیمار خطرناک است و اگر امکان دارد شبانه مرخص نگردد. این در حالی ست که در آن زمان مرکز CCU پنج تخت خالی داشت اما پرستار گفت ما تخت را نیاز داریم!

مادر شهیدان ناصحی در آخرین روزهای حیات

با هماهنگی کادر پرستاری و ارزیابی شرایط بیمار ماسک اکسیژن از صورت بیمار جداشد و عدد مانیتور ۷۴ رانشان می داد که به شدت در حال تنزل بود.

خانواده شهیدان ناصحی جهت تهیه ی کپسول اکسیژن و متعلقات آن به مغازه روبروی بیمارستان مراجعه کرده و نسبت به خرید کپسول اکسیژن و ریگلاتور اقدام می نمایند.
در ضمن اطرافیان (دخترها و دامادها) به هیچ عنوان راضی به ترخیص بیمار نبودند که با تماس های مکرر بخش CCU بیمار بدون رضایت همراهان، تسویه حساب انجام شد و با آمبولانس خصوصی بیمار را با شرایط حاد به منزل منتقل کردند.
لازم بذکر است یا جابجایی بیمار در مورخ ۲۳ آذرماه به بیمارستان شهید صدوقی اصفهان مادر این شهیدان بزرگوار از کما خارج شده و وضعیت جسمی ایشان رو به بهبود بود.

سایت خبری مشرق، ضمن تسلیت به خانواده ناصحی و حججی، امیدوار است با پیگیری های مسئولان بنیاد شهید و وزارت بهداشت و درمان، ضمن برخورد قاطع با مسببان این رفتار با خانواده شهیدان ناصحی، از تکرار آن برای سایر شهروندان ایرانی جلوگیری کنند.

ارسال یک پاسخ