شهید

جهت‌گیری فعالیت‌های ستاد کنگره شهدای کرمان به سمت محرومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، سردار”غلامعلی ابوحمزه” امروز ۱۵ دی ماه در شورای سیاست گذاری کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء اظهار کرد: استان کرمان سال ۷۷ نخستین کنگره شهدای استان را برگزار کرده و به دلیل نقش کلیدی لشکر ۴۱ ثارالله و شهدای بزرگوار استان، نخستین موزه دفاع مقدس در کرمان بعد از برگزاری نخستین کنگره راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه روند کار برگزاری دومین کنگره شهدای استان از سال گذشته آغاز و قرار شد کار جدیدی صورت بگیرد تا از تجارب استفاده و کار فاخر، دقیقه و عمیق ارائه بدهیم، افزود: در این راستا مجموعه سخنرانی ها و بیانات مقام معظم رهبری طی ۲۰ سال گذشته مطالعه و به ۵۸ محور رسیدیم که با کار کارشناسی، ۶ راهبرد از جمله تبلیغی، فرهنگی و هنری، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، خدماتی و حمایتی، علمی و پژوهشی و یادمانی و تجلیلی مشخص و کمیته هایی در این زمینه تشکیل شده است.

ابوحمزه تصریح کرد: از ۲۸ بهمن تا ۸ اسفندماه به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی ویژه برنامه “فصل شیدایی” و از ۴ تا ۹ اسفندماه اجلاسیه کنگره شهداء را خواهیم داشت و ۹ اسفندماه برنامه اصلی کنگره ۶۵۰۰ شهید استان در محل مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان برگزار می شود.

وی با اشاره به شعار “ایثار، اخلاص و استقامت” در برنامه های کنگره عنوان کرد: سعی کردیم جهت گیری فعالیت های ستاد کنگره را به سمت محرومان بدهیم و در بخش های مختلف از جمله تهیه جهیزیه، مسکن مددجویان کمیته امداد و … فعالیت می کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به تدوین خاطرات و وصیتنامه شهداء با برگزاری کنگره شهدای استان کرمان عنوان کرد: این فعالیت ها را دنبال می کنیم تا انشاءالله مسیر، هدف و راه شهداء ادامه پیدا کرده و محور باشند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن