آلمان به روسیه بعنوان یک شریک سیاست خارجی نیاز دارد

13

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "هایکو ماس" وزیرخارجه آلمان اعلام کرد که کشورش به روسیه بعنوان یک شریک در عرصه سیاست خارجی، از جمله برای حل و فصل مناقشات در اوکراین، سوریه و یمن، نگاه می‌کند و به همکاری خود با روسیه در این مسائل ادامه خواهد داد.

ماس شب گذشته در سخنانی در نشست سال نوی مرسوم «کمیته شرقی-اتحادیه اروپای شرقی اقتصاد آلمان» گفت: «روسیه طی سالهای اخیر بطور قابل ملاحظه ای اعتماد در بین شرکای اروپایی خود را از دست داده است. ولی ما همچون گذشته به این کشور بعنوان یک شریک در سیاست خارجی نیاز اریم. برای حل و فصل مناقشه در اوکراین که روسیه از ابتدا با اقدامات خود حقوق بین الملل را نقض کرد. یا درباره مناقشه سوریه و همچنین یمن که این اواخر پیشرفت‌هایی در حل و فصل مناقشات در آنها بوجود آمده است.»    

وزیر خارجه آلمان یادآور شد، کشورش که بعنوان عضو غیردائم از اول ژاویه ریاست شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد، طی این مدت رایزنی‌های نزدیک تری را با روسیه به منظور حل و فصل مسائل سیاسی بین المللی خواهد داشت.

تاکید آلمان بر لزوم پایبندی به معاهده موشکیدرخواست آمریکا از آلمان برای عدم همکاری با روسیه در طرح «جریان شمالی- ۲»روسیه: مخالفت با خط لوله «جریان شمالی- ۲» به خود اروپا ضرر می‌زند

این دیپلمات بلندپایه آلمانی همچنین اعلام کرد که هشدار "مایک پامپئو" وزیر خارجه آمریکا درباره اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه طرح ساخت خط لوله گاز «جریان شمالی- ۲» راه درستی نیست. وی تاکید کرد: «تحریم هرگز نمی‌تواند به خودی خود یک هدف باشد، بلکه یک ابزار سیاسی است که هدف خاصی را دنبال می‌کند. برای مثال تحریم‌های اتحادیه اروپا که آشکارا برای اجرای درخواست‌هایی است. ولی متاسفانه این مسئله در تحریم‌های آمریکا علیه روسیه دیده نمی‌شود.»

هایکو ماس از ایالات متحده خواست تا در مسائل مربوط به سیاست انرژی اروپا دخالت نکند.به گفته وی، طرح خط لوله گاز «جریان شمالی- ۲» صرفا یک طرح روسی-آلمانی نیست، بلکه منافع کلی کشورهای اروپایی در تامین انرژی را در بر می‌گیرد و طرف آلمانی در مشارکت خویش در این طرح کاملا جدی است.

ارسال یک پاسخ