وقایع یمن

سعودی‌ها مانند داعش با اُسرای یمنی رفتار می‌کنند

سعودی‌ها مانند داعش با اُسرای یمنی رفتار می‌کنندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، شرایط و اوضاع اسرای یمنی نشان می‌دهد که سعودی‌ها همچون داعش شیوه‌های بسیار خشنی را در رفتار با آنان به کار گرفته‌اند.

العالم گزارش داد: حمزه داحش و گروهی از رزمندگان یمنی بعد از اینکه به اسارت نظامیان سعودی درآمدند به شدت شکنجه شدند. شکنجه‌های وحشیانه جسمی و روحی اسیران یمنی باعث قطع انگشتان یکی از آن‌ها و ابتلای اسیر دیگر به فراموشی شده است.

خبرنگار العالم گفت: حمزه علی مبارک داحش پس از آنکه در نجران به اسارت درآمد به زندانی در عربستان منتقل شد و تحت شکنجه قرار گرفت. اقدامات سعودی‌ها دستکمی از شکنجه‌های داعش نداشت به گونه‌ای که حمزه پنجاه روز از انگشتانش آویزان بود. سعودی‌ها از او خواسته بودند تا اعتراف کند که برادرِ سید عبدالملک الحوثی است. شکنجه حمزه باعث شد وی تمام انگشتان خود را از دست بدهد.

آنگونه که پزشکان می‌گویند وضعیت حمزه و هم‌رزمانش که در اسارت سعودی‌ها بوده‌اند، مناسب نیست. این افراد بر اثر شکنجه‌های شدید دچار بیماری‌های مختلف و نقص عضو شده‌اند.

این در حالی است که نیرو‌های یمنی رفتار مناسبی با اسرای سعودی دارند و حتی اخیرا یکی از آن‌ها را که دچار بیماری بود آزاد کردند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن