وقایع یمن

صادرات نفت یمن به ۷۵ هزار بشکه در روز می‌رسد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت در تبعید یمن به پشتیبانی عربستان امیدوار است تولید نفت خام خود را تا ۱۱۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۱۹ بالا ببرد و صادراتش را به حدود ۷۵ هزار بشکه در روز برساند . 
دولت عبد ربه منصور هادی ،شهر بندری جنوب عدن و مناطق حاوی میادین نفت و گاز یمن را کنترل می‌کند. گروه حوثی با حمایت ایران پایتخت یمن، صنعا و پایانه نفتی رأس عیسی در ساحل غربی را در کنترل خود دارد . 
تولید نفت یمن از ۲۰۱۵، زمان مداخله ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در جنگ یمن به منظور بازگرداندن دولت هادی به قدرت، فروپاشیده است . 
وزیر نفت هادی گفت:« ما به تولید نفت از چهار بلوک ادامه می دهیم و قصد داریم خط لوله ای به دریای عمان برای از سرگیری صادرات از این بلوک ها بسازیم» . 
جنگ تولید انرژی را خفه کرده و یک ترمینال و خط لوله کلیدی یمن را بسته است . 
یمن به طور متوسط ۵۰ هزار بشکه در روز نفت خام در ۲۰۱۸ در مقایسه با حدود ۱۲۷ هزار بشکه در روز ۲۰۱۴ تولید کرد. صادرات نفت این کشور در سال گذشته کم بود  . 
طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر ثبت شده یمن حدود ۳ میلیارد بشکه است . 
وزیر نفت دولت تحت حمایت سعودی گفت که یمن می خواهد تولید گاز طبیعی مایع را هم از سر بگیرد . تولید این محصول در اثر جنگ متوقف شده بود . 
او گفت:« کشور ما سه سال است تحت تاثیر جنگ قرار دارد ولی خدا را شکر حالا همه چیز به روال سابق برمی‌گردد و امیدواریم ۲۰۱۹ سالی خوب برای یمن باشد» . 
وی پیش‌بینی کرد تولید گاز طبیعی مایع در ۲۰۱۹ به ۶.۷ میلیون تن برسد که نیمی از آن صادر خواهد شد . 
وزیر نفت دولت تبعیدی یمن گفت:« در ۲۰۲۰ امیدواریم تمام تولید گاز طبیعی مایع خود را صادر کنیم که بیشتر آن به مشتریان آسیایی خواهد بود». وی همچنین اشاره کرد که شرکتهایی مثل توتال، هانت اویل که مقرش در آمریکاست و شرکت های کره ای پروژه های انرژی را راه اندازی میکنند . 

برقراری امنیت ۲۰ منطقه در اطراف جیزان توسط ارتش یمندرخواست فعالان و نهادهای حقوقی برای توقف تجاوز به یمن

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن